Дом и семејство

Ѕирнете во луксузниот дом на Ивана Селаков: Во овој детал во дневната соба гледаат сите

Пјаното е главна декорација во домот...

Кога ќе се спомене домот на пејачката Ивана Селаков, првото нешто што ви паѓа на памет е дека тоа е катче каде преовладуваат музичките детали, дека полиците се исполнети со награди и признанија и дека пијаното како омилен инструмент и средство за работа на пејачката ја има главната декоративна улога.

фото инстаграм/Ивана Селаков

Токму сето тоа го сочинува семејното катче на пејачката која не крие дека модерниот имот, во последниве две години колку што трае короната, во голема мера е прилагоден на наследничката Круна.

фото инстаграм/Ивана Селаков
фото инстаграм/Ивана Селаков
фото инстаграм/Ивана Селаков
фото инстаграм/Ивана Селаков

Таа и нејзиниот избраник Предраг Пеѓа Мирковиќ го опремиле станот со мебел во светли нијанси. А дневната соба отворена кон кујната е осветлена и има пристап до терасата со спектакуларен поглед.

фото инстаграм/Ивана Селаков
фото инстаграм/Ивана Селаков

Кожниот мебел е првото нешто што го гледате кога ќе влезете во домот на Ивана Селаков, но и тобоган, мини шатор, мече и многу други играчки со кои си игра нејзината сакана. Малку по малку Круна ја окупираше дневната соба, а во својата соба која исто така е многу убаво стилизирана,  оди само за спиење.

фото инстаграм/Ивана Селаков

Гордите родители не ја обвинуваат за тоа, особено затоа што имотот го користат и за други работи освен за семејни. Имено, Ивана и Пеѓа често работат во нивниот стан, поточно со бендот кога се подготвуваат за настапи.

фото инстаграм/Ивана Селаков

Инаку пејачката Ивана Селаков повеќе од една деценија е во врска со својот партнер Пеџа Мирковиќ, со кој во 2018 година добија ќерка, на која и го дадоа името Круна.

фото инстаграм/Ивана Селаков

Сепак, ретко кој знае како започна нивната љубов, а Ивана одамна раскажа како Пеџа ја освоил.

фото инстаграм/Ивана Селаков

-Додека јас живеев на едниот крај од градот како потстанар, а тој на другиот, ми понуди да зготви тестенини и да ми ги донесе на мотоцикл што тој го возеше во тоа време – ја започна приказната Ивана за нивните почетоци.

фото инстаграм/Ивана Селаков

– Сè се врти околу храната… На тој мотор стави паста Карбонара, извозе дваесетина километри за да ми даде храна и тоа ми беше многу импресивно. Даде се од себе – открила тогаш таа.

фото инстаграм/Ивана Селаков

Интересен податок за овој пар е тоа што тие се запознале во 2008 година благодарение на социјалната мрежа Фејсбук.

фото инстаграм/Ивана Селаков

За време на долгогодишната врска тие раскинаа само еднаш.

фото инстаграм/Ивана Селаков

– Имавме само една пауза од еден месец. Тогаш на двајцата не ни беше гајле. Се преправавме дека сме само силни и дека бевме одлично без другиот, а всушност не беше така. Решивме да се смириме и такво нешто не ни падна на памет повторно- изјави Ивана пред неколку години.

фото инстаграм/Ивана Селаков

Тие двајца функционираат како да се во брак, иако никогаш не биле во брак, а таа хартија очигледно не им треба.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close