Кафе муабет

„Ѕвездите на Гранд“ не е хуманитарна емисија: Се огласи Босанац по скандалот со митото, откри непознати детали, еве што се добивале кандидатите од продукцијата

Вели дека кандидатите се премногу размазени...

Во медиумите веќе една недела актуелна тема е аферата мито во музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ која ја обелодени еден од поранешните кандидати, Душан Вукадиновиќ кој ја обвини Снежана Ѓуришиќ, пејачка и член на жирито на популарниот натпревар, дека од мајка му барала пари за тој да помине во следниот круг.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Пејачката изјави дека е поднесена тужба против кандидатот поради обидот да и ја оцрни кариерата, па останатите членови на жирито остро ги негираа тврдењата на кандидатот, а свое мислење на оваа тема даде и Драган Стојковиќ Босанац.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

– Она што сега би го кажал можеби не е соодветно, но се чини дека ќе му биде тешко да изгради куќа и да купи добар автомобил, со оглед на тоа што се занимава со нешто што практично не може да се докаже. И второ, не знам од кога сфатија дека „Ѕвездите на Гранд“ е хуманитарна емисија, односно фондација која им помага на момци и девојки кои не би направиле ништо освен малку да пеат. Било како, само да пејат и да се појавуваат, а потоа наутро одат на кафе после саботна вечер и им викаат: „Ги скрши, те гледавме“. Изгледа веќе нема да му биде толку слатко затоа што според мене тоа е една голема глупост – изјави Босанец.

фото принтскрин

Тој се осврна на тоа дека сите кандидати кои доаѓаат од внатрешноста имаат платено сместување во Белград за време на снимањето, како и вежби во студио за време на подготовките за настапите, а на крајот добиваат и свои менаџери.

фото принтскрин

– Мислам дека премногу ги размазивме. Реков и во емисиите дека оваа наша професија е многу скапа професија и дека бара многу средства и инвестиции. И тоа носи се што носи кариерата – од непријатности на настапи до неплаќање од одредени менаџери или оние кај кои се вработуваат, па се до некој што ќе ги отстрани од телевизија и од јавноста. Мислам дека кандидатите не треба да се третираат како деца од музичко училиште под државно спонзорство, бидејќи ова е приватна компанија и ние работиме многу сериозна работа. Мислам дека концептот на целата емисија беше малку изместен поради љубезноста што ја покажувате кон кандидатите – изјави Босанец во емисијата „Ѕвездите на Гранд – Специјал“.

фото принтскрин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close