Кафе муабет

ШОК ТРАНСФОРМАЦИЈА: Убавата “ураганка” повеќе не изгледа вака- Сања го промени личниот опис

Ја промени фризурата...

Пејачката Сања Вучиќ која сите ја паметиме како членка на групата Ураган, не го промени својот изглед од моментот кога стана позната на јавноста, па до денес.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Меѓутоа, сега решила да направи трансформација која сосема и го промени личниот опис.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Имено, убавата црнка ја обои својата долга коса во модерна црвена нијанса, и ги полуде дамите ширум светот.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Нејзините нови фотографии предизвикаа хаос на социјалните мрежи, а коментарите на воодушевените обожаватели само се редат.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Раперот Стефан Цвијовиќ- Цвија меѓу првите го пофали нејзиниот изглед, а по неа беше нејзината колешка Маријана Микиќ.

Кинење“, напиша Цвија.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

– Врв ти стои! Убава жена! Убава жена! Кукло! – ова се само дел од коментарите кои се најдоа под една од фотографиите на Сања, додека имаше и такви кои коментираа дека таа ја копира Ксенија Кнежевиќ.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

Го покажа новото момче

Неодамна на социјалните мрежи се појави видео од свадба во Врбас на кое можеше да се види како Сања Вучиќ ужива во прегратката на новото момче со кое се бакнува.

Поранешната ураганка Сања Вучиќ не можеше да ја сокрие среќата па не ја тргна насмевката цела вечер додека танцуваше со својот нов избраник. Имено тие беа на свадба кај братот на Ненад.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Нејзиното ново момче е Ненад Цицмил, згоден дечко и сопственик на луксузен ноќен клуб во Србобран, каде Сања неодамна настапуваше со групата „Ураган“.

Инаку Сања ја поврзуваа и со сегашното момче на Анастасија Ражнатовиќ, фудбалерот Немања Гудељ но таа негираше дека била во љубовна врска со него.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Сања во една прилика за српски Информер истакна дека таа никогаш не била со Немања Гудељ, иако медумите пишуваа дека тие двајца наводно биле во врска шест месеци а раскинале еден месец пред тој да заплови во љубовна врска со Анастасија.

фото инстаграм/Немања Гудељ

– Знам зошто ми се јавувате и отворено ќе кажам дека нема потреба да бидам лута или разочарана бидејќи јас и Немања сме само пријатели. Многу се сакаме, го познавам целото негово семејство – изјави Сања Вучиќ, членката на „Ураган за Информер, која тврди дека Гудељ и таа се во добри односи, но сепак негира дека биле во врска.

фото инстаграм/Немања Гудељ

– Не раскинавме затоа што не бевме ни во врска, но во последно време не се слушавме бидејќи и двајцата имаме многу обврски. Но, останавме во добри односи, зошто да не – продолжи Сања, тврдејќи дека Гудељ и таа се само пријатели.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Неодамна пак српските медиуми објавија дека Сања Вучиќ наводно е во врска со црногорскиот модел и олимпиец Бошко Радуловиќ.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Сања во изјава за „Блиц“ открила дека тие двајца се само пријатели.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

-Бошко го познавам преку пријател, а случајно разговаравме по ревијата во која и тој беше учесник. Не дојдов со него. Кога ќе застанам да разговарам со маж, се шпекулира дека сме заедно – рекла пејачката и ги открила своите планови за во иднина:

фото инстаграм/Бошко Радуловиќ

– Се посветувам на себе и на мојата работа, бидејќи нè очекува напорен период од летната турнеја, објавуваме уште неколку песни, работливи и вредни – истакна таа за „Блиц“.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Инаку за Сања многумина би рекле дека таа стана популарна преку ноќ, всушност, зад нејзината слава се крие талентот и долгогодишната работа.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Сања Вучиќ посетуваше основно и средно музичко училиште во родниот Крушевац, каде пееше извесно време во црковниот хор и етно ансамбл. За време на средношколските денови, таа настапуваше со разни бендови, но со нејзиното доаѓање во Белграднаправи голем пресврт во музичката кариера.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Прво настапи со бендот „Заа“, со кого сними албум, а како соло пејачка успеа да ја испроба среќата на Евровизија во 2010 година со песната „Збогум“. Таа го зазеде 18 -то место, а по популарниот натпревар, започна да гради соло кариера. Додека таа не стана членка на групата „Ураган“.

Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close