Кафе муабет

ШОКАНТНА ОДЛУНА НА СОПРУГОТ НА Гоца Тржан: Раша започнува со нова работа? Пејачката не можеше да молчи- ова не го очекуваше од него

Сака да снима филмови за возрасни...

Сопругот на пејачката Гоца Тржан, Раша Новаковиќ, призна дека сакал да снима филмови за возрасни, но неговата сопруга му забранила.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Познатиот поп пар веќе извесно време снима сопствено реално шоу „Мојот совршен брак“ каде целата јавност може да види како тие двајцата функционираат зад четири ѕида, но и да дознае некои детали од нивниот приватен живот.

фото инстаграм/ гоца тржан

Така и овој пат Раша ги изненади сите со своето признание кое никој не го очекуваше.

фото инстаграм/ гоца тржан

– Имав идеја да снимам филмови за возрасни со мојот пријател. Гордана не ме поддржува, иако не би имала никаква врска со овие жени – рече Раша, додавајќи:

фото инстаграм/ гоца тржан

– Мислам дека мажот не е лош ако ја има таа желба. Кај нас тоа е секако кривично дело, но јас би сакал само да бидам продуцент на сето тоа – изјави Раша.

фото инстаграм/ гоца тржан

Очекуваат принова…

Подолго време во медиумите се шпекулира за бременоста на познататa поп пејачка Гоца Тржан.

фото инстаграм/ гоца тржан

Таа од бракот со Иван Маринковиќ, познат како учесник во реалното шоу Задруга, ја има ќерката Лена а сега објави среќна вест.

фото инстаграм/ гоца тржан

Имено, таа после долго време конечно успеа да одржи вонтелесна бременост. Нејзиниот многу помлад сопруг Раша се пофалил на пријателите кои цела вечер ги частел во кафеана.

фото инстаграм/Гоца Тржан

Иако е во средни години, Гоца не е загрижена за оваа бременост и пресреќна е што доби шанса за уште едно дете.

фото инстаграм/ гоца тржан

Сè уште не смислиле име, навистина е рано за тоа кога не го знаат ни точниот пол на детето.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Гоца зад себе има еден неуспешен брак со Иван Маринковиќ, кој стана уште попознат како татко на детето Миљана, која во реалното шоу Задруга влезе додека беше бремена.

фото инстаграм/ гоца тржан

Гоца Тржан, неодамна во една емисија отворено одговарајќи на многу прашања, изјави дека првиот брак за неа бил грешка, но дека повторно би го повторила истото и дека од тој брак добила нешто најважно во животот.

фото инстаграм/ гоца тржан

Таа за прв пат ја отвори душата и искрено раскажа како се справува со прашањата поврзани со борбата за потомство а зборуваше и за тоа каква мајка е и откри како растеше Лена.

фото инстаграм/ гоца тржан

– Можам да ви кажам, тоа што се омажив за прв пат. Но, таа грешка ми ја донесе најголемата награда во мојот живот. И пак би повторила се, за да имам свое дете, искрено изјави Гоца Тржан.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Да потсетиме, поп ѕвездата која сега е во брак со Раша, веќе долго време се бореше за потомство и истакна дека долготрајната борба за заедничко потомство уште повеќе ги зближила и ја зајакнала нивната љубов.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

– Мислам дека паровите кои навистина сакаат дете и се трудат да имаат деца, а не можат да имаат, чувствуваат болка до крајот на животот. Тешко е да се помирите со тоа и воопшто не сум сигурна дали на мажите или на жените им е потешко – рекла Гоца на почетокот на разговорот.

фото инстаграм/ гоца тржан

– Морав да бидам подготвена како жена која е 14 години постара од својот партнер да ми рече: „Слушај, јас се уште сакам да имам дете, а ти веќе ја помина границата кога веќе не можеш физиолошки да се породиш“. Немам право да го држам овој човек покрај себе и не го чувам ниту сега – искрено признала пејачката.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

– Тој е моја, а јас сум негова поддршка. Знаете, кога ќе се случи ин витро оплодување и кога ќе се случи „неуспех“ во тој процес, тој секогаш ми вели дека му е многу тешко затоа што не може да понесе ниту еден дел од мојот товар. Се зависи од жените. Жените добиваат стимулација, жените поминуваат низ хормонални бури… Ментално е многу тешко. Хемијата и биохемијата функционираат така што сте толку напнати… Тоа е ПМС по 100! И тоа трае, на пример, од почетокот на стимулацијата до почетокот на зачнувањето или до моментот кога ќе дознаете дека не сте бремени.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close