Дом и семејство

Цеца пресече, Анастасија мора да се венча: “Важно е да стапат во брак, и да застанат пред матичар”!

Мама Цеца е пресреќна...

Наследничката на Цеца, младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ го очекуваат своето прво дете.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

Имено пејачката би требало да се породи во средината на септември а како што пренесоа тамошните медиуми парот очекува девојче.

фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Нејзината мајка, пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, признала дека е воодушевена од избраникот на својата миленичка.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Анастасија Ражнатовиќ е бремена во петтиот месец, а моментално престојува во Шпанија каде живее нејзиното момче Немања Гудељ.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Пред врската со фудбалерот, наследничката на Цеца се обидуваше да го сокрие приватниот живот од очите на јавноста, па многумина беа изненадени што таа и Немања споделија заеднички моменти и не ја криеја љубовта од првиот момент.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Анастасија и Гудељ неодамна прославија годишнина од нивната врска, а колку се сериозни нивните емоции говори и фактот што ги запознале и нивните семејства, и дека двете страни одлично се сложуваат.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Цеца дури во неколку наврати потенцираше дека многу и се допаѓа нејзиниот иден зет и дека го поддржува изборот на Анастасија.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

-Ќе излажам ако кажам дека не ми е тешко да биде во друга земја. Ми недостасува! Но, се е простено затоа што избрала одлична дестинација, а најмногу ми се допаѓа момчето кое го запознала. Немања е одлично момче! Тие се многу среќни, уживаат во љубовта. Целото наше семејство ги поддржува. Им посакуваме се најдобро – изјави неодамна Цеца и додаде дека еден ден би сакала да ја види ќерка си во среќен брак:

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Знам дека на многу луѓе денес не им е важна хартијата, но мислам дека е важно да се биде во брак, за брачните другари и нивните деца да имаат исто презиме. Тоа, меѓу другото, прави едно семејство. Подобро е да си во брак поради децата. Но, секој има право на свој избор, рекла Цеца.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

На почетокот Анастасија имала мачнини а тоа и го кажа во телефонски разговор на нејзината мајка. Сега таа изгледа свежо и одморено а сподели и фотографија од својот кревет како позира со својот миленик, белата мачка.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Анастасија позираше без шминка и го покажа природниот изглед, но и дека ужива во удобноста на домот во кој живее со своето момче Немања Гудељ.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close