Кафе муабет

Цеца конечно прозборе за Гоца Божиновска: Еве што мисли фолк- дивата за својата колешка!

Гласините дека тие не се во добри односи излегоа откако Цеца не се појави на прославата по повод раѓањето на внукот на Гоца, па во медиумите на големо се пишуваше дека тие две се скарани...

Светлана Цеца Ражнатовиќ речиси една година ужива во љубовна врска со Богдан Срејовиќ, а откако се појави нивното приватно видео, таа откри дека при изборот на партнер, за неа е важно да ги има истите погледи на светот како и таа.

Фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

“Правилото важи и овде, како и насекаде на Балканот, дека не можете да изберете семејство затоа што тоа ви го дал Бог, но затоа можете да изберете пријатели и партнери. Вие ги избирате врз основа на личниот сензибилитет или личната природа. Да најдете личност слчна на вас “, рече Светлна Ражнатовиќ, и додаде:

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

“Не верувам дека спротивностите се привлекуваат. Не, тие не се привлекуваат. Тоа е докажано илјада пати кога станува збор за пријатели и партнерства. Само треба да имате личност што ја разбирате и да имате исти интереси , тогаш нема причина да се расправаш “.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Гоца Божиновска минатата недела стана баба. Пејачката го доби своето прво внуче Зоран а Цеца сега истакна дека таа и Гоца немаат никакви проблеми.

Гласините дека тие не се во добри односи излегоа откако Цеца не се појави на прославата по повод раѓањето на внукот на Гоца, па во медиумите на големо се пишуваше дека тие две се скарани.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

“Имам екстремно коректен однос со Гоца. Не се гледаме секој ден, ниту пак значи дека треба постојано да ручаме и да пиеме кафе заедно. Гоца е жена со огромна кариера, така што нема потреба некој да слуша и зборува за неа. Озборувањето не ме интересира и не влијае на мене. Глупост е тоа што го пишуваат дека јас и Гоца не сме во добри односи. Се е во ред”, посочи Цеца.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Аркан ја научил се што знае!

Цеца неодамна зборуваше за досега непознати детали поврзани со бракот со нејзиниот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Имено Цеца истакна дека од него научила многу, и посочи дека најважното од се што ја научил Аркан е тоа како да се однесува и да биде дама, бидејќи била многу млада кога го запознала.

Фото архива

– Дали е вистина дека Аркан инсистираше да носите кратки здолништа и секогаш да бидете секси на сцената? – беше прашањето.

– Вистината е. Ме обожаваше и ме научи на се. – рече Цеца.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
фото принтскрин

– На кои други совети се сеќавате и ги применувате денес? – Следуваше друго прашање:
– Се сеќавам на сите негови совети, а ги имаше многу. Ме научи како да го држам телото, како да држам чаша …

фото принтскрин
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Бев многу млада кога го сретнав, мислам дека го испив целиот ум на овој свет, но исто така бев одличен ученик. Сакав да учам и слушам. Јас сум остварена жена, немам проблем со егото и суетата, така што можам да го кажам сето ова.

фото принтскрин

– Кој повеќе личи на Аркан, Анастасија или Вељко?
– Го имаат најдоброто од него и од мене, а времето ќе покаже што кога ќе доминира. – рече Цеца за Ало.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Откако остана вдовица, Цеца како самохрана мајка се бореше со сите сили да ги доведе Анастасија и Вељко на вистинскиот пат, а Ражнатовиќ еднаш рече дека е свесен за жртвата што ја направила нивната мајка за да ги одгледа.

Фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

– Таа се откажа од се, бидејќи поинаку е кога двајцата родители се грижат за растењето на нивните деца. Самохраниот родител мора да носи се на својот грб сам. Мајка ми беше јавно разоткриена цел живот и таа помина низ многу нешта. Сето ова дополнително ја влоши ситуацијата бидејќи со голем притисок од јавноста, Цеца мораше да биде добра мајка. Многу сум горд на неа, секогаш и засекогаш – рече неодамна Вељко Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close