Новости

ХРВАТСКИОТ ЗАВОДНИК СТЈЕПАН ХАУЗЕР ОТКРИ: Ова е жената која ја сакам со целото срце, само таа ме сака безусловно!

Хрватскиот заводник по кој лудуваат жените

Eдна e мајка – oвa e реченицата зад која навистина стои хрватскиот виолончелист Стјепан Хаузер.

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Тој беше во врска со познатата хрватска пејачка, Јелена Розга, а по раскинувањето со неа, беше поврзан со многу жени.

Сепак Стјепан истакна дека во неговото срце најголемото место го зазема само една жена, а тоа е неговата мајка Марија.

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Иако не е прв пат тој да и посвети емотивен пост на својата мајка на социјалните мрежи, тој секогаш избира трогателен опис кој воодушевува голем број следбеници.

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

„Ова е единствената жена која ме сака безусловно“, напиша тој покрај нивната фотографија.

Освен големата насмевка на нивните лица големо внимание привлече и прегратката, која навистина кажува повеќе од илјада зборови. Многу брзо по објавувањето, тој доби над илјада коментари.

„Многу сте убави, може точно да се види колку се сакате“, „Мајчинската љубов е нешто посебно, нешто што не може да се замени“, „Браво, Стјепан. Секогаш чувајте ја покрај вас “, се само некои од коментарите кои беа напишани под фотографијата.

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Виолончелистот е крајно приврзан за неговата мајка, што, меѓу другото, го потврди и кога и ја посвети изведбата на песната ‘Ave Maria’.

„Овој перформанс на Аве Марија и го посветувам на мајка ми, на жената која најмногу ја сакам во животот и која е светица за мене“, рече тогаш Стјепан.

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Освен за оваа мајчинска љубов, која не може да се спореди со ништо, често се зборува и за љубовниот живот на Стјепан. Во последните месеци се повеќе се пишуваше за неговиот однос со италијанката Бенедети, со која често соработуваше и патуваше пред пандемијата.

 

Foto: Instagram/Hausercello

Откако неколку пати беа видени заедно, обожавателите сè повеќе веруваат дека најпосакуваниот ерген е во врска со 10 години помладата музичарка.

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Иако во последно време се зборуваше многу за неговиот љубовен живот, се уште се чека потврда за неговата врска со Италијанката.

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Сепак, судејќи според сè што изјави неодамна, Стјепан не е подготвен да остане само со девојче.

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Во продолжение  уште неколку фотографии од хрватскиот заводник…

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Foto: Instagram/Hausercello

 

Foto: Instagram/Hausercello

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close