Кафе муабет

Фотографија од снаата на Цеца без шминка и естетски корекции – eве како изгледала!

Без шминка и насмеана, природната убавина, витката, атлетска градба собра бројни комплименти....

Снаата на Цеца Ражнатовиќ, Богдана важи за една од најубавите девојки во регионот.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Иако Богдана Ражнатовиќ го крие својот приватен живот од очите на јавноста, а на Инстаграм ја следат само луѓе кои се нејзини блиски пријатели и роднини, нејзините фотографии често кружат на социјалните мрежи.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Па така и сега на социјалните мрежи се појави фотографија од снаата на Цеца од помладите денови и привлече големо внимание во јавноста.

Имено, се работи за фотографија од периодот кога имала само 18 години. Без шминка и насмеана, природната убавина, витката, атлетска градба собра бројни комплименти. Сепак, еден детал го привлече вниманието на сите.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Она што може да се забележи е дека Богдана има направено мали естетски промени, како и пополнување на усните.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

На споменатата фотографија Богдана толку многу личи на нејзината сестра Бојана Родиќ што многумина коментираат дека се како близначки.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

За потсетување, Богдана е среќно омажена за синот на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, со која го има синот кој го носи името на таткото на Вељко, Жељко Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Иако е во центаротт на вниманието, таа целосно му се посвети на синот Жељко и е голема поддршка на сопругот.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Богдана Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Богдана Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Меѓутоа, госпоѓа Ражњатовиќ е несудена кошаркарка. Била дел од јунијорската репрезентација на Србија во Вуковар во 2013н година освоила бронзен медал на првенството во Европа.

Вељко Ражњатовиќ среќен е што Богдана е неговта избраничка и тој изјави дека наскоро можеби повторно ќе ја израдуваат јавноста со нова принова.

ФОТО: Богдана Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО:Bogdana Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Bogdana Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

„Работиме на тоа. Јас би сакал да имаме 5,6 деца. Сите Срби треба работиме на наталитетот за да исчезнеме како народ“, вели Вељко.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close