Дом и семејство

Фотографија од нејзината свадба заинтригира многумина: Ова е мажот кој го украде срцето на водителката на “Слагалица!”

Тие се речиси една деценија во брак...

Оваа атрактивна русокоса важи за една од најубавите жени во регионот. Иако има родено три деца, актерката и водителка на “Слагалица” Марија Вељковиќ може да се пофали со извајано тело.

foto instagram

Таа важи за една од најубавите ТВ-личности, па многумина се интересираа кој го освои нејзиното срце.

foto instagram

Нивната бајка трае скоро цела деценија, a плод на нивната љубов се трите деца.

фото инстаграм

За жал на многу мажи, прекрасната водителка  е зафатена подолго време, а основа семејство со архитектот Милан Миловановиќ, кому му се заколна на вечна љубов во 2011 година.

Парот има три деца – Ѓураша, Роса и Нева.

Благодарение на фотографиите кои често ги споделува а на кои може да се видат симпатични моменти од нејзиниот семеен живот, имавме можност да го видиме избраникот на Марија неколку пати и да ѕирнеме во нивното идилично секојдневие.

фото инстаграм

Во 2019 година Марија и Милан ја прославија својата 8 годишнина од брак, а по тој повод таа објави фотографија од нивната венчавка.

 

– Осум години љубов (официјално), и три наши мали причини за среќа … Ви благодарам, напиша таа.

Дека таа и нејзиниот сопруг живеат прекрасно покажуваат и фотографиите на кои Марија е секогаш насмеана и зрачи од среќа.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close