Новости

Фолкерката плива во пари, но е несреќна: „Џабе ни се милионите кога немаме деца!“

Искрена исповед на познатата пејачка

Пејачката Бранка Соврлиќ беше популарна во 80-тите и 90-тите, но веќе долго време не се занимава со музика.

Имено, таа сега ужива во богатството на својот сопруг со кого живее во раскошна вила во Сараево.

Поранешната пејачка не крие дека сопругот често и ги остварува желбите, но и дека малку е тажна заради лошото време.

Единствено што ми е жал што врне дожд па не можам да пливам во базенот, секој ден пливав за да ја бидам во топ форма.

Фото: Принтскрин

Како што пишуваат српските медиум, пејачката дошла дотерана во својот бесен автомобил, но и со букет во рацете.

Фото: Принтскрин

„Мојот сопруг мене секогаш ќе ме израдува со некоја ситница, затоа и јас сум среќна жена“, вели таа.

Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ

Таа неколку пати има истакнато дека единствено и е жал што со нејзиниот сопруг не се оствариле како родители.

Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ

„Пајо, односно Садик Пашиќ, мојот маж, и јас заработивме многу. Без лажна скромност, ние сме милионери, но би сакала да имам многу помалку, а Бог, односно таа некоја виша сила, да не даруваше со деца, односно барем со едно дете.“

Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ

„Вака некој би кажал џабе ни е сé. Едноставно не ни се даде и во совршен брак со многу љубов и почит да станеме родители.

Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ

„Бог изгледа не дава сé“, раскажа пејачката во една пригода.

Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ

Огромен базен и двор како од бајките

Бранка пред нешто повеќе од десет години го наговори својот сопруг да ја пазарат луксузната вила Гулабица. Па така познатата пејачка сега последните денови од летото ги минува на својот луксузен имот, кој претставува вистинска оаза на мирот за неа и нејзиниот сопруг.

Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ

Во прашање е вила која пејачката заедно со својот сопруг ја купија пред 10 години и која е под заштита на државата. Поранешната пејачка со своите пријатели ужива во базенот, како и во преубавата градина што ја има на имотот.

Фото: Принтскрин

Одлично изгледа за свои години

Инаку Бранка има 64 години, но од нејзините фотографии можеме да заклучиме дека годините не и можат ништо.

Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ

Таа има три станови, раскошна вила и два ресторани, а неодамна за медиумите откри и како успеала да го создаде ова богатство.

Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ

„Живеам нормален живот, без пороци, со самото тоа можев да си дозволам да имам повеќе. Заработував и вложував во она што го сакам – стилски мебел. Едно време живеев и во Париз, секогаш сум внимавала на таквите детали, сакам да средувам, да ја декорирам куќата. Обожавам и цвеќе, се имам сама посадено во бавчата“, изјави Бранка која и горда и што нема естетски операции.

Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Принтскрин
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ
Фото: Инстаграм/ Бранка Соврлиќ

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close