Кафе муабет

Филип фатен како и пее на увце на нејзина колешка: Како ли ќе реагира Пријовиќ на овие фотографии!?

Додека таа имала настап во Цирих тој се забавува...

Филип Живојиновиќ покажа дека не е само успешен бизнисмен, туку дека го бидува и за пеење.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Имено тој во друштво на популарната пејачка Милица Тодоровиќ ја отпеа песната  „Марина“, а ја воодушеви и неа како и пејачот Стеван Анѓелковиќ.

Принтскрин Инстаграм/Милица Тодоровиќ
Принтскрин Инстаграм/Милица Тодоровиќ

Милица уживаше додека го слушаше Филип, кој прилично се внесе во пеењето на песната, а не се знае дали со нив е и Александра Пријовиќ.

Принтскрин Инстаграм/Милица Тодоровиќ

Судејќи по снимките, Александра имаше настап во Цирих и најверојатно пропушти да го слушне својот сопруг како пее, а дали ќе и се допадне, времето ќе покаже.

Принтскрин Инстаграм/Милица Тодоровиќ

Познато е дека синот на Боба Живојиновиќ, Филип Живојиновиќ сака да пее за своја душа, а сега се појави и видео на кое тој држи микрофон а Милица го снимила тој момент.

фото инстаграм/александра пријовиќ

За потсетување, Филип Живојиновиќ, синот на Слободан Боба Живојиновиќ, имаше интересен љубовен живот пред да се ожени со пејачката Александра Пријовиќ.

Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

– Филип Живојиновиќ на одмор со Маја Шупут – пишуваа медиумите летото 2009 година.

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

Најстариот син на Слободан – Бобa Живојиновиќ, кој тогаш имал 24 години, бил виден во хрватското летувалиште Нови Винодолски, во друштво на пет години постарата пејачка, а гласините за романса брзо почнале да се шират.

фото инстаграм/Маја Шупут

Причината за интересот на јавноста се криеше во тоа што тогаш официјална девојка на Филип Живојиновиќ беше манекенката Софија Милошевиќ.

\фото инстаграм/Маја Шупут

Маја тогаш закрепнуваше од две неуспешни врски по ред, откако офталмологот Дин Шариќ ја остави и почна да се забавува со претприемачката Андријана Пленч, но таа приказна неславно заврши по неколку месеци.

фото инстаграм/Маја Шупут

Иако фотографиите на Маја и Филип од базен, спа или ноќни клубови ги полнеа медиумите со денови, тие на почетокот не придаваа значење, но по некое време решија да ги демантираат гласините…

фото инстаграм/Маја Шупут

– Бев на семеен одмор во Нови Винодолски. Таму беше и Маја. Имаме многу заеднички пријатели и точно е дека поминавме многу време заедно, но ништо интимно не се случи меѓу нас – изјави Филип во емисијата на Red Carpet и на тој начин се обиде да стави точка на озборувањата со пејачката, но таа приказна кружеше некое време.

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

Маја Шупут пред две години се омажи за Ненад Татаринов, сопственик на консултантска компанија, со кој го доби синот Блум, додека Филип е среќен оженет со Александра Пријовиќ и имаат и син.

фото инстаграм/Маја Шупут

Во последнот период на големо се пишуваше дека нешто не е во ред со бракот на пејачката и синот на Боба Живојиновиќ, Филип Живојиновиќ.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Уште на почетокот на нивната врска медиумите будно го следат парот, па сега Александра реши конечно да став крај на сите гласини и откри во каков однос е со сопругот.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

„Јас сум човек кој многу брзо пламнува, но и брзо се смирувам. Филип секогаш ме нервира кога ќе ме брза, а мене како и секоја жена ми треба уште малку време да се средам. Се расправаме за тоа и јас секогаш му велам дека ништо не значи тоа ако задоцниме некаде 10 минути. Филип секогаш прв попушта, не можам да се расправам со него, затоа што ме остава да се расправам сама со себе и потоа на убав начин ми објаснува што сакал да каже. Од друга страна син ми Александар како и секое дете е непослушен и тврдоглав. Иако му велам дека треба да руча и дека ќе добие чоколадо затоа што е љубител на слатки, кај него нема договор.Таков е за се. Кога е толку тврдоглав не му давам, чекам да заборави и го залажувам“, вели Александра за „Блиц“ и открива кој е построг родител.

фото инстаграм/александра пријовиќ

„Понекогаш Филип е послаб на синот, а некогаш јас. Строга мајка сум и викам. Мора да бидам таква“, вели пејачката која во последно време ја слуша приказната дека таа и Филип се разведуваат.

Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

“Тие приказни не ме погодуваат, бидејќи знам дека не е така. Никогаш не сме биле пред развод. Најмногу ме нервираат ситуациите кога ќе испаднам коректна кон некого, а потоа се преминуваат границите “. Избрав ваков живот и кога започнував кариера го посакував сето ова. Ова е моја работа и немам приватност – вели Пријовиќ, која би сакала да има ќерка со Филип.

фото инстаграм/александра пријовиќ

„Би сакала да имам ќерка со Филип. Сакам вкупно две деца, но никогаш не се знае. Се останато што го сакам си го купувам сама.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close