UncategorizedКафе муабет

Утеха најде во овој маж: Тања Савиќ по сите случувања со Душан го најде мирот во родниот крај- еве кој ја теши!

Пејачката минува низ тежок период...

Познатата пејачка Тања Савиќ скоро една година мака мачеше со својот се уште законски сопруг Душан, кој минатата година во април, незаконски ги однесе децата во Австралија.

foto instagram
фото инстаграм
foto instagra

Пејачката истакна дека сега повторно минува низ тежок период и покрај малата надеж која ја доби. Таа посочи дека секој ден се соочува со закани од нејзиниот сопруг дека нема да ја добие последната битка околу старателството над децата.

фото инстаграм
фото инстаграм

Тој се обидува да ја уништи нејзината самодоверба на различни начини, но пејачката има на кого да се обрати и да побара утеха и помош во такви моменти.

Таа пред извесно време посочи дека и децата минуваат низ тежок период порадитоа што ја немаат видено својата мајка цела година а нивната комуникација се сведува само на видео повици.

фото инстаграм

Зборував со децата, тие се збунети, веќе една година се без мене и сега знаат дека ќе останат без татко им. Тоа е пресвртна точка во нашите животи што е навистина тешко. Не знам што да мислам. Многу ми е жал за себичноста на еден родител, и тоа во овој случај не сум јас. Мојата голема желба за мојот роденден се оствари и нема посреќна мајка од мене. Сè уште немам можност да ги гушкам децата, тоа ќе биде наскоро – рече пејачката.

foto instagram
фото инстаграм

Се испостави дека нејзиното преселување во родниот Радинац имало позитивен ефект и дека пејачката успеала да ги врати силите и чувството на сигурност што секако и недостига по распадот на семејството.
Очигледно, таа сега има огромна поддршка од нејзината околина и многумина и помагаат во борбата со Душан.

фото инстаграм

Фото Hello.rs

Покрај нејзината сестра Биља и братот Томица, нејзиниот брат Немања сега и е буквално десна рака.

Фото инстаграм

 

 


Во последно време, таа е се почесто со нејзиниот брат Немања, тој, како и остатокот од семејството, и помага да го опреми станот и да ги заврши сите  машки работи – рече соседката на Тања, пренесува Свет- Скандал.рс

Тој е тој што ја чува и е нејзина десна рака – додаде таа.

фото инстаграм
фото инстаграм

Претходно, Тања објасни како течела постапката за враќање на децата кај неа.

фото инстаграм
фото инстаграм

– Официјално добив пресуда за враќање на децата. Јас сè уште немам старателство над децата, тоа не е решено, ќе мора да се бориме за тоа во Србија. Судот донесе одлука децата да се вратат во Србија, затоа што со сите трудови докажав дека децата живеат тука, дека имаат престој, дека се школувале тука, дека поминавме повеќе време тука отколку во Австралија – рече Тања по донесување на пресудата.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close