Новости

Ужива во мајчинството: Нема да верувате со која песна познатата пејачка го смирува бебето!

Пејачката изгледа одлично неколку месеци по породувањето

Познатата српска пејачка Слаѓана Мандиќ не пропушта момент, а да не сподели на социјалните мрежи како ужива во својот дом, со своите дечиња.

 

Фото Инстаграм

 

Имено таа пред повеќе од два месеци го роди своето второ синче Ноа а нивните заеднички моменти ги споделува на социјалните мрежи.

 

Фото Инстаграм

 

Пред два дена пејачката  сподели видео кое доби многу позитивни коментари.

Имено таа му пее на својот мал син и на тој начин им откри на фановите која му е омилена песна на нејзиниот мал принц.

 

Фото Инстаграм

 

Слаѓа му го отпеа популарниот хит на Синан Сакиќ „Животот не смее да запре“ на нејзиниот син Ноа, а момчето притоа и покажа на својата мајка колку многу ја сака оваа песна со насмевка и бебешко слатко извикување.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slađana Mandić (@mrssladjanamandic)

 

– Вклучете ги тоновите… Мама пее на нејзиниот принц (тој реагираше на овој тон) – кратко напиша Слажа под видеото.

Пејачката Слаѓана Мандиќ во „Ѕвездите на Гранд“ се појави веќе како афирмирана пејачка, зошто во 2012 година имаше издаден еден студиски албум.

 

 

Таа има постар син Кан, а за Азра.ба, пред извесно време кажа и како реагирал тој на тоа дека ќе добие братче.

 

Фото Инстаграм

 

– Не планиравме да му кажеме веднаш, но сепак сакавме тоа да биде во моментот кога мојот стомак ќе почне да се познава. Сепак, бидејќи на почетокот на бременоста бев многу болна, детето беше загрижено, а тој е многу врзан за мене и многу емотивен, едноставно знаеше дека нешто ме вознемирува. Потоа се обидов да му објаснам дека мама е малку болна, но тоа не помина, па морав да му жажам дека мама чека бебе и дека и е лошо поради тоа, а потоа ми рече : „Ах, што и прави тоа бебе на мајка ми“.

 

Фото Инстаграм

 

На почетокот тој беше малку збунет, но сепак, прифати подобро отколку што очекував. Тој се радуваше со целото свое срце и е со мене, го галеше своето братче во стомакот.

 

фОТО Инстаргам

Слаѓана во една прилика се пофали дека нејзиниот поголем син Ноа, е момче какво што би посакала секоја мајка.

 

 

Не затоа што е моето дете, но имам момче кое секој би го посакал. Квалитетите што ги поседува како мало човече понекогашне оставаат вџашени, тој е толку убав, толку разумен и мил. Со него зборуваме за сè , споделуваме се и мислам дека е важно тој да е запознаен со секој сегмент. Генерално зрело го прифати сето ова што се случува.

Инаку Слаѓана на домашната публика и беше позната и по емотивната врска со Дејан Матиќ, но нивната љубов не успеа.

 

 

Слаѓана и по натпреварот во Ѕвездите на Гранд, продолжи да ниже професионални успеси, но во приватниот живот имаше големи проблеми.

 

 

Како што се наведува, нејзиниот сопруг е уапсен во 2017 година поради изнуда на пари од богат бизнисмен, пренесоа медиумите.

Слаѓана неколку месеци по породувањето може да се пофали со својата фигура. Од фотографиите кои ги споделува може да се каже дека тазе мамичката, успеала да ја задржи својата фируга од претходно и дека нема проблем со килограмите.

 

Фото Инстаграм

 

Фото Инстаграм

 

Фото Инстаграм

 

Фото Инстаграм

 

Фото Инстаграм

 

Фото Инстаграм

 

Фото Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close