Дом и семејство

Ужива во мајчинството! Додека Луна ја снима Миа како заспива, една книга на подот ги насмеа сите!

Сака да поминува време со својата ќерка...

Ќерката на Луна и Марко е секогаш разиграна и насмеана, па мама има „проблем“ да ја заспие.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Поранешната учесничка во реалното шоу и пејачка Луна Џогани ужива во мајчинството, за што сведочат нејзините секојдневни објави на социјалните мрежи.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Луна овој пат насмеа многу придружници, но пред се мајки кои „ги делат нејзините маки“. Имено, таа си играла со својата ќерка, а потоа се обидела да ја заспие.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Малата Миа сепак била разиграна, па не дозволила мајка и да ја убеди да заспие, а Џогани сето тоа го сними и објави преслатки фотографии на Инстаграм.

Сепак, сите забележаа еден детаљ, а тоа е книга на под со која мајките треба да најдат трик за да го заспијат своето бебе.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

„Научете го детето да спие“, пишува во книгата на Луна.

Сепак, поранешната натпреварувачка во ријалити и дозволи на својата наследничка да ужива малку повеќе во доцните часови, па сето тоа го сподели со своите следбеници. А за нејзиното уживање сведочи видеото по првата објава, во кое Миа си игра со кадифени играчки.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Инаку Луна Џогани и нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ постојано се во центарот на случувањата. Имено те се многу активни на социјалните мрежи и на својот Јутјуб канал каде постојано ги информираат обожавателите за новостите во нивниот дом.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Неодамна таа сподели фотографија за која обожавателите веднаш почнаа да коментираат.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Се појавија коментари како „Луна Џогани во кој месец е? Гледам пак е бремена“; Не верувам дека би одела толку гола ако повторно е бремена, би внимавала „…

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Џогани одговори на овие наводи и стави крај на сите шпекулации. Иако планира да има уште деца, овој пат не е бремена.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

– Не, не, тоа не е точно. Секако дека ќе го прошириме семејството, но се во свое време – изјави Луна Џогани, која е во брак со Марко Миљковиќ.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Инаку само пет месеци по породувањето Луна и Марко соопштија убава вест а честитки добија од многумина.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Имено тие се преселија во новиот стан кој како што истакнаа делумно го платиле во готово, а дел на кредит.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Марко во една прилика откри и како се снаоѓа во улога на татко…

Фото Инстаграм/Луна Џогани

– Ќерка ми е супер, првите два месеци постојано се будеше. Бевме подготвени за тоа. По два месеци почна нормално да спие. Се си доаѓа на свое, Миа цело време се смее. Таа е многу позитивно и задоволно бебе- вели Марко и на крајот открива дека Луна и тој едвај чекаат уште деца:

фото инстаграм/Луна Џогани

– Планираме проширување на семејството. Сакам Луна да одмори од породувањето, но разликата меѓу децата да биде што е можно помала за да можат заедно да одат во градинка и да се дружат. Работиме на различни проекти, се трудиме. Размислуваме за се што е големо – заклучи Марко Миљковиќ за „Блиц“.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close