Кафе муабет

Убавината ја наследила од мама: Познатата водителка во елегантно издание со својата ќерќичка- добија многу позитивни коментари!

Познатата водителка во елегантно издание со својата ќерка

Во 2015 година по втор пат го кажа судбоносното “ДА” , и денеска Бојана Атанасовска, сега Скендеровски ужива во бракот со селекторот на македонската футсал-репрезентација, Васко Скендеровски, со кого беше во врска две години.

 

Парот има две деца ќерќичката Искра и синот Ѓорѓи кој го роди минатата година.

Таа е многу активна на социјалните мрежи и постојано објавува фотографии а фановите не можат да не забележат деца пејачката изгледа се поубаво и поубаво, што може да се каже дека се должи на љубовта која ја добива од своите најблиски.

фото Фејсбик/ Бојана Скендеровски

 

Јавноста ја познава како пејачка и водителка.

фото Фејсбик/ Бојана Скендеровски
фото Фејсбук/Бојана Скендеровски

Бојана се прослави како ексклузивец во едно од најпознатото музичко шоу „М2-потрага по ѕвезда“.

фото Фејсбик/ Бојана Скендеровски

 

Таа пред два дена таа објави фотографија со својата ќерќичка, и доби многу позитивни коментари за изгледот.

Облечени во црно, двете дами изгледаат елегантно а малата Искра неверојатно потсетува на својата мамичка.

 

Бојана  двапати беше победничка на реномираниот фестивал „Макфест“. Инаку фановите пред неколку години забележаа дека таа има направено корекција на усните, а во една прилика пејачката и водителка призна дека единствената естетска корекција што ја направила е токму таа.

 

– Отсекогаш ме нервираше тој милиметар што недостигаше за моите усни да изгледаат сензуално – изјави таа пред седум години.

фото Фејсбик/ Бојана Скендеровски

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close