Кафе муабет

Убавата Шехерезад замина на заслужен одмор во Лондон- објави фотографии кои го одземаат здивот

Реши да прошета низ лондонските улици...

Популарната турска актерка Бергузар Корел, на нашите простори позната како Шехерзад од омилената серија „Илјада и една ноќ“ замина на заслужен одмор во Лондон.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Своите следбеници секојдневно ги забавува со нови фотографии и видеа кои ги споделува на социјалните мрежи.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Од нејзината насмевка може да се забележи дека навистина ужива во ова патување.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

-Лондон секогаш ми е сладок – напишала убавата актерка во описот на новите фотографии на Инстаграм, а нејзините следбеници ја опсипаа со лавина коментари и комплименти за тоа колку убаво изгледа.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

За потсетување, турската актерска двојка која имавме можност да ја погледнеме во серијата „1001 ноќ“ неодамна по трет пат се остварја во улогата на родители.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел
Фото Инстаграм/Бергузар Корел

Убавата Шехерзада, актерката Бергузар Корел, го донесе своето трето дете, девојчето на кое му го даде името Лејла.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

Актерката реши јавно да го сподели своето лично искуство од третото раѓање и посочи дека секое породување е разлилно.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

“Приказната на Лејла беше посебна од првиот ден. И покрај силната болка што ја чувствував, на прагот од болницата реков дека нема да го родам ова девојче до 10 часот. На крајот од 40-та недела, докторот ми објасни дека тоа беше причината зошто нашата девојка сè уште не беше подготвена.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

„Можеби папочната врвца е прекратка“, рече тој. Часовите минуваа и моето тело беше целосно подготвено за бебето да излезе. Сепак, таа одлучи да не држи во неизвесност. 11 болни часови поминати во болница Лејла се роди точно во 10 часот – како што мислев. Се роди со папочна врвца завиткана околу вратот и ме спречија да ја земам во раце. Иако се беше подготвено, Лејла се роди кога таа беше подготвена“, рече Бергузар.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

Актерката во објавата сподели и неколку фотографии од породувањето, а со тоа, покажувајќи храброст, порача дека секое бебе е различно, а со тоа и – секое раѓање.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

Инаку пред една недела таа ги освои сите симпати кога излезе на првата прошетка со својата ќерка и ја доеше јавно во кафуле.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

Многумина го поздравија овој потег, бидејќи актерката ги руши табуата за доење во јавност, што е сосема природна и неопходна појава.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close