Кафе муабет

Убавата Сања Кужет ги отвори вратите од својот дом: Покажа што прави рано наутро додека се уште е во ноќница!

Ова е нејзин утрински ритуал...

Водителката Сања Кужет која е една од омилените во регионот сега реши на своите фанови да им открие како изгледа секое нејзино утро.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Таа важи за една од најубавите водителки во регионот, а вежбањето е заслужно за нејзиниот добар изглед. Таа во неколку наврати истакна дека денот го започнува со тренинг.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Сега во кратко видео покажа што прави од моментот кога ќе се разбуди додека не почне да работи.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фтоо Инстаграм/Сања Кужет

Најпрво додека е уште во ноќница, подготвува здрава напивка која ја пие уживајќи во погледот од нејзината тераса.

Фтоо Инстаграм/Сања Кужет
фото инстаграм/Сања Кужет

Потоа ја облекува спортската облека и оди на велосипед да го одработи утринскиот тренинг.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Секако, по ова следува туширање и дотерување и избор на гардероба за нови работни победи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)

Кога ќе завршат вежбите и ќе се освежи, тогаш време е малку да се посвети на обврските, па додека работи на лаптопот, таа секогаш покрај себе има цеден сок.

фото принтскрин

Инаку новата професија на Сања Кужет привлече големо внимание во јавноста.

фото инстаграм/Сања Кужет

Кога неодамна ги извести медиумите дека ќе започне малку поинаков деловен потфат од очекуваниот, сите се прашуваа која е новата професија на Сања Кужет.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Се испостави дека омилената водителка на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ започнала сопствен бизнис, кој според првите впечатоци предизвикал голем интерес кај јавноста.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Како некој што се држи до себе, се грижи за исхраната, тренира, што резултира со нејзиниот одличен изглед и извајано тело, Сања слушајќи ги прашањата на своите следбеници на социјалните мрежи, почна да произведува и дистрибуира здрави пијалоци за детоксикација.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Таа одговори на љубопитните прашања на фановите како е можно и покрај тоа што родила два сина да изгледа толку добро.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Наследниците Андрија и Страхиња и сопругот Немања Живојиновиќ се најголемата движечка сила на Сања и нејзина инспирација секој ден да биде попродуктивна и подобра, и така полесно се справува со задачите на деловна жена, сега претприемач, која е и сопруга и мајка, рече таа неодамна.

фото инстаграм/Сања Кужет

Новата професија на Сања Кужет ја поддржаа бројни колеги водителки и познати личности со кои таа секојдневно соработува.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

-Сите промени кои се случиле кај мене беа спори, променив неколку намирници, навики, воглавно тоа започна кога станав мајка по втор пат и кога сфатив дека не можам да се препуштам само на младоста и генетиката, туку морам да направам нешто добро за себе и за својот организам, така и започна првата навика, а првата навика е дефинитивно исфрлување на лебот од исхраната. И така се започна, малку по малку, бирав што ќе ми биде соодветно, што да јадам а да можам да издржам цел ден. Инаку беше хаотично, работа, две деца, сопруг, дом, тоа се работи кои ги поминува буквално секоја жена, но ако успееме да направиме нешто за себе и да можеме да успееме на сите полиња тогаш тоа е голема работа, а идејата се ова да се реализира се токму луѓето кои секојдневно ме прашуваат што јадам,што пијам, со што се хранам, дали користам некои специјални намирници. Така луѓето, моите соработници, ме инспирираа да започнам да презентирам што јас јадам. Јас сама работев на вкусовите. Се водев од тоа што мене најмногу ми се допаѓа и најмногу делува.


Инаку станува збор за сокови кои се замена за оброк а како што вели водителката рецептите се лично нејзини а ги работела заедно со нутриционист.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

-Можам да кажам дека сопругот ми е најголема поддршка. Тој е оној кој покрај децата ми дава најголема инспирација да бидам најдобра верзија од себе.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close