Кафе муабет

Убавата “буцка” се трансформираше а сега откри непознати детали: Еве што и велеле луѓето пред да ослабне 80 килограми

Сега полесно пее...

Пејачката Бојана Стаменов долго време се бореше со вишокот килограми но успеа по природен пат да се ослободи од нив и тоа со силна волја, правилна исхрана и редовен тренинг.

ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм

Таа сега истакна дека слабеењето не ги загрозило нејзините пејачки способности, туку дека, напротив, сега и е многу полесно да настапува.

ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм

„ Полесно дишам и полесно се движам, затоа и многу полесно пеам. Не е исто како порано, затоа што јас посветив голем дел од мојот живот на клубови и зачадени соби, но сепак можам да се повлечам кога ми треба. Луѓето често велат „дебелата може да повлече“, но јас веќе не сум толку дебела, па Бојана да влече“, низ смеа изјави пејачката во емисијата “Pusti brigu” на ТВ „Курир“.

ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм

Нејзината неодамнешна трансформација е едно од најголемите изненадувања на јавната сцена и еден од најголемите подвизи.

ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм

– Наеднаш колегите и пријателите почнаа да ми велат дека сега сум „мачка“, но сепак ми е смешно. Веројатно сега сум попривлечена, што знам. Но, јас никогаш не го правам првиот потег на полето на љубовта, мислам дека мажите се ловци кои први треба да и пријдат на една девојка, иако гледам дека денес тоа е многу променето. Не знам дали немаат храброст или жените се само многу подоминантни. Исто така, ми велат дека сум „алфа женка“, дека доминирам каде и да се појавам и дека мажите можеби се плашат да ми пријдат. Еве една порака за нив – сепак е послатко кога момчето и приоѓа на девојка отколку обратно и не плашете се бидејќи обично оние кои се најдоминантни се всушност и најнежните. Во основа сме мачки – изјави неодамна Бојана за „Стори“.

ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм

Бојана Стаменов единственото решение го пронајде во диетата која и помогна да ги надмине новите здравствени проблеми.

ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм

Имено, таа од ден на ден станувала се понервозна, најчесто без причина, шеќерот во крвта и скокнал на 30, а видот и бил заматен и не гледала добро.

ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм

Првичната идеја на оваа „дебела жена“, како што самата се нарекува, била да оди на интервенција за намалување на желудникот, за што почнала да се подготвува.

ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм

Бидејќи за операцијата морала да го контролира шеќерот и да ослабе, ја променила исхраната и почнала да вежба, а по четири месеци почнала да слабее. За краток период ослабела 30 килограми и сфатила дека намалувањето на желудникот е губење време и многу ризична работа.

ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм

Исхраната на Бојана Стаменов се состоеше од пилешко, јајца, риба, салата, овошје, сето тоа по однапред утврден режим, истовремено активно тренираше и разговараше со својот тренер дали во текот на денот била под стрес. Сето тоа заедно и помогнало да изгуби осумдесет килограми.

ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм
ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм
ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм
ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм
ФОТО: Бојана Стаменов / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close