Кафе муабет

Траума до крајот на животот: Ана Севиќ доживеала СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА со колегите!

На крајот се заврши добро...

Траумата на Ана Севиќ, која ја доживеа пред девет години, ја натера пејачката да гледа на животот од поинаков агол и да продолжи да го цени двојно повеќе.

фото инстаграм/Ана Севиќ

Имено, не помина ниту една деценија откако Ана и нејзините колеги Вања Мијатовиќ и Стефан Петрушиќ доживеаја сообраќајна несреќа на автопатот за Нови Сад кон Белград.

фото инстаграм/ана севиќ

Како што истакна за медиумите, таа се уште има стравови и не сака да се сеќава на страшниот настан.

фото инстаграм/Ана Севиќ

– Искрено, не сакам ни да се сеќавам. Го турнав некаде во мене и беше како во некој минат живот. Тоа се трауми до крајот на мојот живот и морам да признаам дека оваа несреќа ми побуди стравови кои досега ги немав, но и животот го ценам многу повеќе секој ден. Фала му на Бога на крајот се се заврши добро – откри Ана за „Еспресо“.

фото инстаграм/ана севиќ

Инаку, за пејачката немаше поголеми последици, а задоволна е од крајниот исход, бидејќи наплатната рампа е добро обележана.

фото инстаграм/ана севиќ

– Мојата природа е таква што секогаш во се барам нешто добро, па во овој случај можам само да кажам дека има нешто позитивно во сето ова што оваа необележана и неосветлена наплатна рампа поради големото внимание на тогашната јавност конечно запали и беше означено како што отсекогаш било и треба да биде – изјави таа за споменатиот медиум.

фото инстаграм/ана севиќ

Да потсетиме, автомобилот во кој се наоѓаше Ана Севиќ удри во бетонските столбови на тогаш се уште недовршената наплатна станица на автопатот меѓу Нови Сад и Белград.

фото инстаграм/ана севиќ

За среќа сега се е минато и Ана ужива во животот како никогаш до сега.

Имено пејачката го чека своето трето дете, а второ со нејзиниот сегашен сопруг Данијел Неделковиќ.

фото инстаграм/ана севиќ

Ана Севиќ брои ситно до породувањето со третото дете! Пејачката веднаш штом влегла во деветтиот месец од бременоста отишла на преглед со сопругот Даниел Недељковиќ.

фото инстаграм/ана севиќ

Папараците на српски Информер ги дочекале фолкерката и бизнисменот пред приватна клиника.
Ана и нејзиниот прв сопруг Дарко Лазиќ ја добија ќерката Лорена, минатата година ја доби Сена со сегашниот сопруг, а сега чека син!

фото инстаграм/ана севиќ

Севиќ не е разгалена трудница, вредна е во текот на целата бременост и тоа очигледно и помогнало да не се здебели. На лекар отишла во хеланки, маица и капут, кои не можела да ги поткрене поради трудничкиот стомак.

фото инстаграм/Ана Севиќ

Таа останала кај докторот еден час, а по заминувањето му рекла на нејзиниот сопруг дека сака да оди пешки до автомобилот, кој бил паркиран доста далеку од клиниката.

фото Информер.рс

Севиќ се повлече од медиумите поради семејни обврски, но се уште е активна на Инстаграм, па неодамна одговараше на прашањата на своите следбеници.

фото Информер.рс

– Искрено, последен пат се измерив во јуни минатата година, пред третата бременост. Имав два килограми повеќе од вообичаено. Набрзо дознав дека доаѓа нашето трето бебе и оттогаш ја заборавив вагата. Не ми е гајле, уживам во бременоста, јадам што сакам, се чувствувам добро и не се дебелеам. И јас сум максимално активна! – рече Ана за споменатиот медиум.

фото инстаграм/ана севиќ

Инаку, Ана дознала дека повторно е бремена само седум месеци по раѓањето на ќерката Сена, па во март таа и нејзиниот партнер Даниел Недељковиќ ќе станат побогати за едно момче.

фото инстаграм/ана севиќ
фото инстаграм/ана севиќ
фото инстаграм/ана севиќ
фото инстаграм/ана севиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close