Кафе муабет

Тој и ја мие косата, а таа му ги облекува чорапите: Водителот Пеја откри шокантни детали за љубовта со 25 години помладата сопруга

Годините не се пречка...

Водителот Зоран Пејиќ Пеја е во брак со 25 години помладата фатална црнка Драгана, а во една прилика тој откри дека разликата во години воопшто не и пречи на нивниот однос, туку дека се подмладил покрај својата партнерка.

фото принтскрин

Зоран Пејиќ Пеја и убавата бринета се венчаа пред три години на Ибица и оттогаш уживаат во секој момент од заедничкиот живот.

Foto RAS / RAS SRBIJA

„Чувствуваме две тела и една душа. Ние гледаме еден на друг за да го направиме животот подобар. Кога ќе се подготвувам мојата Драгана е со мене, таа ми помага да ги облечам чорапите, таа исто така ми го подготвува костумот. Таа и денес ми ги облече чорапите. Таа го прави тоа затоа што ја сакаме таа блискост. Јас неа и ја мијам косата, и ставам балзам, тоа е чин на љубов. Моето срце тогаш е полно. Таа ми дава љубов, јас ќе и дадам двојно повеќе. Подготвен сум за сè “, посочува водителот.

фото принтскрин

„Тоа не значи дека сум некој мачо човек затоа што не облекувам самиот чорапи, но таа ме сака и ме почитува толку многу.

фото принтскрин

“Јас ја третирам како снегулка, кога е премногу топло малку ладам, а кога е ладно малку затоплувам”, објасни тој со насмевка во емисијата “Гранд магазин” .

фото принтскрин

Јас ја најдов мојата среќа, сродна душа, жена која многу ме сака и никогаш не можам да ја повредам. Нема жена што може да ми го украде вниманието. Никој не може да ми го украде мирот. Мојата сопруга е среќна и насмеана од раните утрински часови. Често патуваме, често сме заедно “, вели Пеја и додава дека разликата во годините не е важна.

фото принтскрин

„Не можете да го контролирате времето и љубовта. Нема години таму. Ние сме многу хармонични, во брак сме пет години. Се чувствувам како да го започнувам животот сега, како да имам 27 години. Човек е најсреќен со личност која го сака и цени “, признава Пеja.

фото принтскрин

Пеја истакна дека неговата сопруга пред се е „голема дама и прекрасна личност“, и дека благодарение на неа е многу сакан човек. Непосредно пред венчавката медиумите шушкаа дека Пеја на својата сопруга и подарил вградување силикони во градите, како и дека го замолила да ги среди забите.

фото принтскрин

– Нејзината желба беше да ми подари заби, а мојата желба е да вгради силикони во градите. Таа ми ја исполни желбата по една година, а сега и јас и ја исполнувам – изјави тогаш Пеја, пред операцијата на Драгана.

фото принтскрин

Често работи како водител на прославите низ Европа, од каде носи многу спомени. Во текот на својата долга кариера, Пеја посетил многу градови, но и покрај напорното работно време во Париз, оваа престолнина има посебно место во неговото срце.

фото принтскрин

– Нивните прослави се маратонски, но тие се толку големи господа, веднаш ве водат до Елисејските полиња и таму е убав ресторан во кој обично јадеме ракчиња, школки и јастози, полжави и тоа е таков специјалитет таму што се служи на огромен овал полн со мраз . Таа атмосфера и таа вечер и дружење, тоа е нешто посебно – изјави водителот за „Гранд онлајн“.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Никогаш не криел дека добро заработува од својата работа и секогаш се трудел паметно да ги искористи парите.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Работев таму со години, заработив многу пари и куќи и станови, сега имам се поради Париз. Беше тешко, но многу убаво бидејќи се дружевме- вели Пеја.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Инаку, водителот беше во брак со Злата Петровиќ со која има син, а вторпат стапна на „лудиот камен“ на 52 години, на тајна свадба која ја организираа на плажа во Шпанија.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close