Кафе муабет

Тој е 29 години постар од неа но и го освои срцето: Убавата Зона Замфирова заврши во неговите прегратки

Беа во кратка романса...

Малкумина знаат дека убавата актерка која ја толкуваше улогата на Зона Замфирова била во љубовна врска со еден од најголемите шармери Горан Бреговиќ.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

Наводно актерката Катарина Радивојевиќ и Горан Бреговиќ одамна имале страсна романтична врска, но од сите оние кои познатиот музичар ги имал со јавни личности, оваа е меѓу оние кои биле значително пократки.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

И покрај тоа што успеа да го освои срцето на една од најубавите актерки во регионот, Горан не се фалеше многу како што тоа би го направиле повеќето мажи, веројатно затоа што во текот на сите свои врски бил оженет.

фоот принтскрин

Катарина Радивојевиќ и Горан Бреговиќ се запознале, преку деловна соработка, кога музичарот работел на својот проект.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

Имено, кога решил да сними филм според либретото на неговиот мјузикл „Кармен со среќен крај“, ја поканил младата и убава Катарина Радивојевиќ, која требало да ја игра насловната улога, за која  вежбале во неговите куќи во Јахорина и во Белград. Во меѓувреме и ја ветил улогата и на Северина која често го посетувала во Сењак но на крајот не испадна ништо од филмот.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

Многумина тогаш беа изненадени што Катарина Радивојевиќ и Горан Бреговиќ дури и помислија да започнат романса, со оглед на 29-годишната разлика меѓу нив, но уште повеќе што само неколку години пред тоа Катарина беше во врска со Горкиот ривал на Горан, Оливер Мандиќ. Актерката, сепак, никогаш не ги потврди тие наводи.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

Таа беше во врска и со покојниот сопруг на Николина Пишек, Видоје а наводно тие биле најдобри пријателки но водителката го завела тогашното момче на Катарина и така завршила нивната дружба.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

Јавноста е запознаена дека Катарина беше во врска и со Игор Којиќ кој ја остави поради Северина со која стапи во брак а се разведе по неколку години.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ
Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ
Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ
Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close