UncategorizedКафе муабет

Тој е фраер и сон на секоја жена- но погледнете како изгледа сестрата на Душко Тошиќ!

Таа е негова најголема поддршка...

Душко Тошиќ, сопругот на Јелена Карлеуша е многу приврзан за семејството, а особено за неговата сестра Катарина.

Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81

Душко често пати е мета во јавноста пред се поради бракот со пејачката Јелена Карлеуша. Фудбалерот никогаш не зборува за својот приватен живот и затоа е особено интересен за медиумите кои за него можат да дознаат нешто само преку неговата сопруга или преку објавите кои ги објавува на Инстаграм.

Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81

Душко израснал во селото Орловат, кај Зрењанин. Поради сиромаштијата, татко му и мајка му морале да го однесат во интернат, каде што поминал три години.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ
Фото Инстаграм /Душко Тошиќ
Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

„Тој е некој кој навистина ги допре ѕвездите од најтешката можна социјална приказна. Тој порасна во дом затоа што неговите родители беа многу сиромашни. Почна да тренира фудбал рано во „Пролетер“ од Зрењанин. Тоа беше неговото бегство од дома. На 16 години, како што рекоа неговите пријатели од ОФК  собата во која живеел била излепена со мои постери, тоа е навистина трогателна приказна“, откри неодамна Карлеуша.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Денес Душко е успешен и богат, а во неговото срце посебно место, освен ќерките Атина и Ника, како и сопругата Јелена, заземаат мајката Николета и сестрата Катарина, за кои е особено приврзан, посебно откако го загубија својот татко пред неколку години.

Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81

Катарина е среќно омажена и ја има ќерката Ања, а често го посетувала својот брат на бројни дестинации каде што патувал без сопругата и ќерките.

Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81
Foto Instagram/ katarinatp81

Според она што можеме да го забележиме од нејзините објави на Инстаграм, таа често е во друштво на своите внуки Ника и Атина, а многумина коментираат и дека помалата ќерка на Душко и Карлеуша е копија на својата тетка!

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close