Кафе муабет

Тончи Хулиќ ужива во улогата на дедо: Алба е многу разгалена- откри и како го поминуваат времето заедно!

Тончи прозборе за времето што го поминува со својата внука...

Новопечениот дедо, Тончи Хуљиќ гостуваше во една емисија, а во таа прилика се отвори и проговори за врската со својата внука Алба, која неодамна ја доби од ќерката Хана и зетот Петар Грашо.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Видно весел и опуштен Хуљиќ искрено зборуваше за своето детство, образование и музички пат што го доведоа до статус на хрватски музички хитмејкер, но најинтересен дел од интервјуто беше оној во кој прозборе за својата внука Алба.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Тој истакна дека како некој кој пред извесно време за прв пат ја добил улогата на дедо се труди да има што повеќе слободно време за да може да биде со малото девојче.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

-Како дедо гледам дека секој слободен момент имам доволно време да одам таму за да видам како е се по разгалена и слатка а има само неколку месеци, рече Тончи.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Да потсетиме, неговата ќерка Хана пред два месеци го роди своето прво дете кое го доби во брак со Петар Грашо.

фото принтскрин/Инстаграм

Покрај тоа како сака да го поминува времето со својата внука, Тончи откри и дека решил повеќе да не настапува во живо, односно некое време да не одржува концерти. Отсега ќе издава само студиски албуми и нови песни, но на кратко ќе се откаже од концерти.

фото принтскрин/Инстаграм

Пејачот Петар Грашо и неговата 14 години помлада сопруга Хана Хуљиќ на 17 јули годинава се остварија во улога на родители, со што нивната љубов ја крунисаа со најубав подарок.

фото инстаграм/Петар Грашо

Пејачот и ќерката на неговиот долгогодишен колега Тончи Хуљиќ се венчаа неколку месеци претходно, но сепак важат за едни од оние личности кои не сакаат да споделуваат детали за својата приватност.

фото инстаграм/Доменика Жувела

– Во текот на мојот живот, семејството отсекогаш било јадро и почетна точка на се, како и пристаништето во кое се враќам. Се трудам да бидам добар родител и партнер. Кога те води љубовта, убавите работи сами по себе се случуваат –  рече Петар неодамна.

фото инстаграм/Петар Грашо

– Со оглед на тоа што нон-стоп сум на пат, немав премногу задачи или можности да се покажам. Но, верувам дека сум грижлив и посветен. Се надевам дека ќе напредувам и во тоа прашање истакна новопечениот татко за Блиц.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Ѝ потпевнувам додека ја заспивам, засега ѝ се допаѓа мојот глас. Се надевам дека така ќе биде кога ќе порасне – искрен е Петар.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

– Иако оваа работа понекогаш е заморна, јас навистина сакам да пејам. Ова е нашата најпрометна година досега, но колку и да е исцрпувачка, толку е убаво да се пее пред полни плоштади и арени. Се трудам да останам здрав со земање многу витамини и одење во теретана кога имам слободно време. Да не заборавиме 2-3 чаши црвено вино со оброк – препорачува популарниот пејач.

фото инстаграм/Петар Грашо

– Патувањата во природа се пресудни за да соберам енергија меѓу концертите, кои се доста исцрпувачки заедно со патувањето – открива пејачот кој се обидува со својот пример да укаже на важноста од зачувување на природата:

фото инстаграм/Петар Грашо

Инаку Хана Хуљиќ и Петар Грашо на 17 јули станаа родители на ќерката Алба, која секој ден ги прави посреќни. Ќерката на Тончи Хуљиќ неодамна откри како се снашла со родителството.

фото инстаграм/Петар Грашо

– Ми се допаѓа улогата на мајка. Добро сум. Сега малку ја смирувам затоа што има грчеви. Се обидувам да ја заспијам – рече Хана и се наврати на насловите и написите во весниците за неа и Петар, кои се појавуваат речиси секој ден.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ
фото инстаграм/Хана Хулиќ
Фото Инстаграм/Хана Хулиќ
Фото Инстаграм/Хана Хулиќ
Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close