Кафе муабет

“Толку сум убава што не ми веруваат дека сум вистинска”: Инфлуенсерка се пожали дека животот и станал “ПЕКОЛ” поради нејзината убавна!

Постојано е критикувана поради својата убавина...

Убавината понекогаш може и да боли, а за тоа е сведок 25- годишната манекенка од Словачка, Вероника Рајек.

Фото Инстаграм/Вероника Рајек
Фото Инстаграм/Вероника Рајек
Фото Инстаграм/Вероника Рајек

Имено Вероника тврди дека нејзиниот профил на Инстаграм често се брише, бидејќи луѓето не веруваат дека таа навистина постои.

Фото Инстаграм/Вероника Рајек
Фото Инстаграм/Вероника Рајек

Луѓето велат дека на убавите жени им е лесно, но, напротив, Вероника вели дека и е полошо затоа што луѓето и отежнуваат поради тоа што е убава.

Вероника истакна дека жените ја контактираат барајќи доказ дека таа е вистинската личност, а не „робот“, сепак, вели дека иако нема многу пријатели, таа е среќна и самоуверена.

Фото Инстаграм/Вероника Рајек
Фото Инстаграм/Вероника Рајек
Фото Инстаграм/Вероника Рајек

Други, наводно, ја малтретираат поранешната финалистка на Мис Словачка од 2016 година и тврдат дека имала пластична операција, што таа остро го негира.

Фото Инстаграм/Вероника Рајек

-Луѓето не ни веруваат дека постојам, прилично е дискриминаторски што другите жени можат да го прават истото што го правам јас, а јас не можам, тие само ме бришат поради мојот изглед. Се нарекувам себеси вонземјанин затоа што луѓето не ми веруваат дека сум вистинска- Вистинска сум, рече Вероника.

Фото Инстаграм/Вероника Рајек

Вероника патува низ светот и ја работи својата работа за Инстаграм профилот и вели дека луѓето „секогаш се изненадени“ кога ќе ја сретнат за прв пат.

Фото Инстаграм/Вероника Рајек
Фото Инстаграм/Вероника Рајек

Таа редовно добива стотици пораки од жени кои ја навредуваат и тврдат дека користи филтри за да го подобри својот изглед.

-„Добивам пораки од мажи кои мислат дека не сум вистинска, но најлошите пораки на мојот Инстаграм се од жени кои ме прашуваат зошто се преправам и ми бараат докази дека сум таква каква што се претставувам на Инстаграм.Не правам лажни фотографии или фотошоп што било, користам апликации за измазнување на кожата, но мислам дека тоа е нормално.Повеќе ме малтретираат жените затоа што тие се љубоморни и мислат дека ќе м го земам момчето. Само жените можат толку силно да ги повредат другите жени., јас сум совршена, но во реалниот живот сум природна. Луѓето се плашат од мене и не сакаат да разговараат со мене“, рече модел.

Фото Инстаграм/Вероника Рајек
Фото Инстаграм/Вероника Рајек

За да ги отфрли гласините за пластична хирургија и тврдењата дека е робот, Вероника сега отишла дури и на скенирање на градите за да докаже дека се вистински.

Таа неодамна плати 75 фунти за преглед на градите додека беше во Дубаи, кој вклучуваше брзо скенирање.

Фото Инстаграм/Вероника Рајек
Фото Инстаграм/Вероника Рајек

“Бев принудена да ја направам оваа проверка за да ги натерам луѓето да ми веруваат. Се прашуваат дали моите гради се природни, па отидов на лекар да ги прегледам градите и да потврдам дека се вистински. Мојата докторка беше навистина изненадена бидејќи мислеше дека имам операција и рече дека имам најубави природни гради. Во тинејџерските години вежбав толку многу што ги развив мускулите кои им даваат на градите убава форма. Не се трудам да бидам привлечна, само имам големи гради. Бог ми ги даде овие дарови и Сакам луѓето да ми веруваат“, изјави Вероника.

Фото Инстаграм/Вероника Рајек

Но, нејзиниот „Божји дар“ се разви доцна, а Вероника, која се занимава со манекенство од својата 14-та година, вели дека на училиште често ја нарекувале „жирафа без гради“ .

Фото Инстаграм/Вероника Рајек

„Немав гради до 17 или 18 години и луѓето ми велеа дека сум рамна како даска. Секогаш се шегуваа дека сум жирафа без гради“.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close