Кафе муабет

„ТИ СИ ЛЕПА БРЕНА? ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ДОЈДЕШ“– Откриено, еве што и рекла Баба Ванга на пејачката: „Тоа е твојата судбина“!

Брена откри што и предвидела пророчицата...

Пејачката Лепа Брена во една прилика откри дека била во посета кај познатата пророчица Ванделија Пандева – Баба Ванѓа во Бугарија која наводно ѝ открила кога ќе се омажи и како ќе се одвива нејзината кариера.

фото инстаграм/Лепа Брена

На Брена тогаш и цветаа рози во љубовта а кариерата и била во нагорна линија – имаше голема турнеја низ Бугарија.

фото инстаграм/Лепа Брена

“Ме советуваа ноќта пред да одам кај неа да спијам на неколку коцки шеќер. Ми беше чудно, но сепак го земав тој шеќер. Кога стигнавме пред нејзината куќа, стотици луѓе чекаа на ред”. Ти си Лепа Брена? Знаев дека ќе дојдеш кај мене!“, со овие зборови ме поздрави кога влегов во нејзината куќа. И дадов свилена марама и златно синџирче со мал приврзок. Таа ми предвиде дека никогаш нема да престанам со пеење, дека тоа е мојата судбина. Таа ми рече дека ќе отворам куќа во која ќе работат многу пејачи и актери и дека ќе се омажам за наш човек облечен во бела униформа. Тогаш сфатив дека тоа ќе биде Боба иако ние двајца веќе бевме во врска. Ќе имам само машки деца. Ме праша дали сакам да знам кога ќе ум-рам реков дека не сакам, ми беше ужасно, но таа ме увери дека ќе бидам долговечна“, изјави Брена во едно интервју.

фото инстаграм/Лепа Брена

Да потсетиме, љубовта и бракот на пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ трае цели 34 години и отсекогаш биле енигма за сите.

фото инстаграм/Лепа Брена

Брена во една прилика зборуваше за бракот со Боба, но и за изневерувањето во брачната заедница. Таа сакаше да истакне како успеала да го спаси бракот кој трае околу три децении.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Се пакувам од 1981 година и секогаш сакам да се враќам дома, а сигурно не се омажив и родив деца за да се откажам. Кога имаш некој што поминал низ она што требало да го помине во младоста, да не го поминува во старост, нема пакување куфери и откажување. Тука сме да ја издржиме секоја приказна до крај. Затоа што бегаат само луѓе кои не се упорни – рекла Брена и открила што и го спасило бракот пред околу три децении:

фото инстаграм/Лепа Брена

– Секоја работа, па и бракот се одржува со разбирање и толеранција. Можеби луѓето од оваа област треба да одат на контрола на гневот или жените треба да добијат поголема законска заштита, но ние сме во 21 век, а таа заштита всушност не постои. Многу е болна ситуација кога знаете дека жените порано се пораѓале во пченка и дека трудницата често била без заштита. Ако се знае дека жената носи деца на свет, таа мора да има ментална и физичка поддршка. Ако самиот маж не ги знае границите што ќе го уништат бракот, тогаш не треба да се искушува ниту партнерот. Нема прирачник за брак – вели Брена, која кога се омажи за Боба, тој беше на врвот на кариерата и многу посакуван, па жените го опседнуваа. На прашањето дали мисли дека ја изневерил, таа рече:

фото инстаграм/Лепа Брена

– Боба е премногу интелигентен за да прави погрешни потези. Тенисерите се луѓе кои кога играат тенис го играат не само физички, туку и психички. Сигурно секогаш знаел што прави и какви се последиците. Денешната измама од сек-суален тип е смешна, бидејќи веќе не е интимна, денес се продава како најевтино ѓубре на кое можат да подлегнат само оние кои не поминале многу во животот. За мене тоа е многу поголема измама во смисла на предавство – ментална, духовна, животна. Измама е кога некој ќе ги предаде нашите цели. Предавството е нешто фатално.

Фото Инстаграм/Лепа Брена

-Тоа е суштината на една врска и еден брак- довербата. А сек-суалноста трае одреден временски период и ако не се негува може да се изгуби. За мене тоа е како жар во пепел во камин што тлее, и ако го оставиш да згасне, ќе згасне. Подоцна е тешко повторно да се запали, како кога повторно ќе ја загреете водата во бојлерот од нула на 40 степени – објаснува Брена која не крие дека мажите секогаш и се додворувале, туку и дека внимателно комуницирала со нив.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Додворувањето и флертувањето е сериозно одење на работ на нож со кој знаат да играат само многу интелигентни луѓе, без да бидат погрешно протолкувани од околината. Во моментот кога ќе престанат да ви се додворуваат, тоа значи дека сте го изгубиле шармот. Затоа сите го чуваат прикриено и достоинствено, а прекрасно е да се чува само за себе – истакнува музичката ѕвезда и објаснува дека не е успешна во заведувањето:

фото инстаграм/Лепа Брена

– Не знам како успеав да шармирам толку прекрасен маж каков што имам покрај себе.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена
Фото Инстаргам/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close