Кафе муабет

Тежи милиони: Ова е сопругот на Маја Беровиќ кој е нејзин најголем спонзор и поддршка!

Маја и Ален се запознаа уште кога таа беше малолетна...

Маја Беровиќ вчера со фановите ја сподели радосната вест дека во февруари на свет ќе го донесе своето прво дете.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Како што и самата рече со првата фотографија на која гордо го покажа трудничкиот стомак – таа е неизмерно среќна и благословена за тоа.

Иако е многу популарна, многумина се уште не знаат многу за сопругот на Маја.

Фото Архива

Маја и Ален се запознаа уште кога таа беше малолетна.

– Тој доаѓаше на секој мој настап во Босна и се завршуваше со погледи бидејќи имав само 17 години. Бев малолетна и лудо заљубена во човек кој доаѓа на моите настапи – изјави Маја, која е родена 1987 година во Илијач кај Сараево, а израснала во селото Малешичи, како и во Братунац.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Почнаа да се забавуваат, и многу наскоро започнаа да живеат под ист покрив.

– По некое време сфативме дека не можеме да оставиме се така и дека премногу се грижиме за нашата врска  и дека премногу се грижиме оваа врска да остане на платонска љубов. Многу брзо ја донесовме одлуката да живееме заедно, што беше тешко да и се каже на мајка ми, која е самохрана мајка и за која разделбата на женско дете толку рано беше болна. Сепак, тоа не ми застана на патот на мојата среќа. Ален ми помогна финансиски и морално да го издадам мојот прв албум. Сега, неколку години подоцна, јас сум некој што може да инвестира во мојата кариера – рече Беровиќ.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Маја и Ален се венчаа во 2016 година во православна црква во Грција. Во тоа време, Беровиќ не беше особено популарна, особено во Србија, но неколку години подоцна таа доживеа популарност со нов музички правец што и донесе полни клубови и арени низ целиот регион.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– Мојата венчавка не беше баш како што велат „тајна“. Го избрав Родос затоа што ми е еден од најубавите острови во Грција и затоа што имаа православна црква. Имавме желба да се венчаме во Православната црква – изјави пејачката по венчавката.

Цело време се бореше за успех но постојано беше со Ален.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– Тој е мојата најголема поддршка и тој е продуцент на сето ова. Фокусирани сме едни на други и заедно дизајнираме се. А, кога станува збор за визуелниот идентитет, морам да признаам дека тој е мојот најголем критичар – рече Маја во една прилика.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Патем, сопругот на Маја, претходно бил возач на камиони но тој успеа да направи голем успех.

Денес, тој е многу успешен во оваа работа. Тој поседува сопствени камиони и наводно има околу 83 вработени.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Неговата компанија се занимава со меѓународен патен транспорт на сите видови стока, неговите приходи наводно се околу 7.447.892 евра.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Патем, Маја еднаш призна дека има несогласувања во неа и Ален, исто како и во секоја друга врска.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– Многу добро се разбираме, што не значи дека понекогаш нема несогласување. Би било чудно да се согласиме за се но најчесто наоѓаме компромис и добро решение. Се научивме еден со друг и знаеме да ја донесеме најдобрата одлука, така што нема огорченост затоа што никој од нас не прави ништо избрзано. Секогаш едногласно донесуваме одлуки што ни се важни, без разлика дали се работи за деловни или приватни работи. Мислам дека договорот е најдобро решение за бракот – рече Беровиќ.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close