Кафе муабет

Тврдат дека јадат „маст и буковец” а погледнете во каков луксуз живеат Саша Поповиќ и Сузана!

Саша воопшто не штеди и ги троши своите милиони за разни работи, па затоа поседува неколку имоти низ целиот свет...

Саша Поповиќ дефинитивно е еден од најмоќните луѓе на поп сцената.

фото инстаграм/Саша Поповиќ
фото инстаграм/Саша Поповиќ

Најголемата музичка продукција на Балканот „Гранд“ во последните пет години забележа зголемување на заработката измерена во милиони евра, а директорот и ко-сопственик на Гранд, Саша Поповиќ, официјално се пензионираше на 1 ноември.

фото инстаграм/Саша Поповиќ
фото инстаграм/Саша Поповиќ

Но кога станува збор за луксуз, Саша воопшто не штеди и ги троши своите милиони за разни работи, па затоа поседува неколку имоти низ целиот свет.

Саша поседува и јахта која е закотвена на хрватскиот брег, за чие одржување троши вртоглава сума на пари.

Фото Архива
фото инстаграм/Саша Поповиќ

– Воопшто не жалам пари за такви работи, сакам да имам скапи и добри автомобили. А јас знам да возам јахта и од таа причина ја купив – рече Поповиќ пред извесно време.

Поседува и луксузен стан во Опатија вреден речиси половина милион евра.

Поповиќ издвои речиси 50.000 евра за еден свој часовник.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

Саша Поповиќ исто така планира да изгради луксузен комплекс на Авала, каде што купи парцела, а неговиот дом на Бежанјска Коса се смета за еден од најскапите во Белград, на кој тој и неговата сопруга Сузана Јовановиќ потрошија цело богатство.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Еве како изгледа нивниот дом:

Фото Архива
Фото Архива
Фото Архива

Инаку Саша Поповиќ повеќе од дваесет години е во брак со пејачката Сузана Јовановиќ, со која ја има ќерката Александра.

Дел од нивното семејство е синот на Сузана од првиот брак, Даниел, кого Саша прифати и го гледа како вистински син.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Сузана и Саша ги изнесоа своите деца на вистинскиот пат, а пејачката имаше среќа да го сретне Поповиќ, кој го прифати Даниел како свое дете.

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па тој дури и не знаеше што се случува.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

-Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Сега Сузана Јовановиќ нижи успеси на професионално поле, а неодамна таа се врати на музичката сцена со албум кој чинеше 100.000 евра.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Иако важи за една од најбогатите српски пејачки, особено по продажбата на Гранд продукција и платата на нејзиниот сопруг, Сузана пред извесно време откри дека живее скромно и „нормално“ со семејството.

“Поминав убаво детство на село. Имаше клупа пред куќата на моите родители каде што сите сакавме да јадеме парче леб и маст со малку буковец над него. Тоа е најслаткото нешто да се јаде, српска” нутела ”

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

“Најлошото нешто за мене беше кога парче леб ќе паднеше на подот од замастената страна, па се нервирам. Лебот и маста беа и ми останаа омилена храна. Дури и денес, сакам да го јадам тоа јадење”, рече Сузана и продолжи:

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ
Фото Архива

“Сале, децата и јас сакаме домашно зготвена храна. Јадеме сарма, зелка, грашок, боранија … ова се нашите омилени јадења иако можеме да си дозволиме сè. Не сакаме суши или која било друга, експериментална храна. Луѓето сигурно мислат дека јадеме од златни лажици, но ние сме обично семејство кое живее нормален живот “.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ
Фото Архива

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close