Кафе муабет

Тања Савиќ најде утеха во познат пејач- заборави на проблемите и се впушти во романса!

Откако од март минатата година беше тема во сите медиуми, поради наводното грабнување на децата сега пејачката Тања Савиќ изгледа реши да остави се зад себе и да најде утеха во нова љубов.

Таа беше во ценатарот на вниманието поради проблемите во бракот со нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ, и наводно сега познат пејач чија слаба страна е токму Тања, решил да го искористи моментот и да и биде рамо за плачење на пејачката.

Фото: RAS SRBIJA

-Имено, Тања со години е слаба точка за него, а сега кога има проблеми со сопругот Душан Јованчевиќ и е на чекор до развод, тој ја искористи можноста да и се приближи. Секако, Тања повремено го среќава, одат на кафе и тоа е сè, сепак, тој се фали како влегоа во романса и дека едвај чека пејачката да му роди дете! 

– Ви велам, ова е познат музичар, сите пејачи го познаваат, како и оние што гледаат настапи во живо на ЈуТјуб. Не е важно, во најголем дел, тој е луд по Тања. Тој сака да и помогне да ги врати децата, и вети сè – објасни изворот за српски Скандал! и додава:

фото Hello.rs

– Тања нема никаква врска со него освен што го почитува и сака од време на време да се среќава со него. Само сум загрижен тој да не и направи проблем затоа што тој се фали како ќе се ожени со неа, а таа сè уште не е разведена и води тешка битка за нејзините синови. Дај Боже да биде сè како што треба, Тања лесно ќе попушти ако и се допаѓа музичарот, а сега е важно да одигра мудро и нејзините деца конечно да се вратат. Претпоставувам дека и тој ќе го разбере тоа, па ќе престане да се фали дека едвај чека Тања да го роди неговото дете – заклучува изворот.

Сега се е во нејзини раце!

Тања не ги видела своите синови кои се во Австралија со нивниот татко Душан Јованчевиќ од март па поради тоа решила да го тужи сопругот.

Пејачката во кратко интервју за “IDJ” пред извесно време истакна дека конечно добила ден за судење и дека верува во тоа да добие пресуда во нејзина корист.

– Конечно добивме ден за судењето. Тоа е 19 февруари и ако веќе долго чекав, ќе чекам уште толку долго, така што тоа ми дава уште една надеж и нова димензија на среќа дека моите соништа ќе се остварат и дека правдата ќе победи, бидејќи јас живеам за правда. Јас сум праведен човек и не сакам никој, ниту јас, да страдам. Овие работи што ми беа направени, не би ги правела на никого. Верувам дека секоја мајка треба да биде покрај нејзините деца. Има место за децата. Не можам да кажам дека нема место покрај таткото, секако дека има, но никој нема право да ги одделува децата од мајката.

-Сигурно дека ќе биде во моја корист, имам такво чувство. Австралиските власти ми ја пренесоа оваа убава вест за датумот, па затоа неизмерно гледам напред и едвај чекам, сè друго зависи од мене.

Сопругот на Тања Савиќ ги однесе Максим и Ѓорѓе за време на велигденските празници. Од тогаш до денес, Тања Савиќ постојано се бори да ги види своите синови, но ретко кога не успева во тоа.

На почетокот воопшто не ги гледаше своите деца, но за среќа сега таа истакна дека Душан и дозволил да комуницира со нив, па се гледаат преку видео повик.

Тања Савиќ во една прилика откри и дека Душан подолго време и се заканувал дека ќе и ги одзеде децата…

– Долго време ме уценуваше да се вратам кај него, во спротивно нема да ги видам децата, тоа се случи. Немам авион да одам во Австралија, па го прашав дали сака да дојде тука со децата, на што буквално ме уцени. Имам и доказ за тоа. Имам сè во пораките. Ми напиша: „Или ќе бидеш со мене, ќе бидеме заедно со децата, или ќе останам сам во Австралија“, така што ќе можам да останам без деца само ако не се смирам со него. Јасно е каков е тој. Многу себична личност, нарцис. Тој мисли само на себе, воопшто не мисли на децата – изјави Тања.

Тања вели Душан е манипулатор!

 

При крајот на минатата година Душан објави еден разговор кој наводно го водел со неа, во кој пејачката наводно му напишала дека го сака и едвај чека да ги види и повторно сите да бидат заедно. Тогаш Тања се огласи и рече дека е разочарана од луѓето бидејќи му веруваат нему, а не неа, а јасно е дека тој е манипулатор…

Фото Hello.rs

– Не знам како да им објаснам на луѓето да ми веруваат. Од почит кон мене, медиумите не треба да ја објавуваат приказната на Душан во преден план и да ми го оцрнуваат името. Сето она што го градев со години, од април, како да падна во вода – вели Тања за „Гранд магазин“ и додаде дека нејзиниот сопруг е одличен манипулатор.

-Сето тоа е затоа што Душан си даде право да коментира за нашата преписка, што беше или не. Но, тој некако успеа да ја изманипулира јавноста. Неверојатно е каква моќ на манипулација има една личност. Јас сум пример за таа долгорочна манипулација – вели Савиќ и открива дека поради него, целосно го напуштила животот и се откажала од семејството.

– Бев со него 12 години и тој толку многу ме изманипулира, што за малку ќе се откажев од родителите и сестра ми. Далеку од тоа дека не сум свесен за тоа што правам. Живеев со него и бев толку посветенана на него, и тој успеа да ме изолира од сите. Зачекорувате толку длабоко во тие проблеми, не гледате, мислите дека така треба да биде, откри Тања.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close