Кафе муабет

Тања Савиќ го доби старателството над децата: Пејачката прозборе за новата љубов- откри како ќе се вика ќерката !

Сака да има трето дете...

Пејачката Тања Савиќ е мајка на синовите Ѓорѓе и Максим а пред две години поднесе барање за развод по 11 години брак.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Тања по агонијата низ која помина реши максимално да се посвети на децата и кариерата.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Пред вчерашниот концерт таа им се обрати на присутните медиуми, а потоа потсети дека поминала низ агонија откако нејзиниот поранешен сопруг Душан Јованчевиќ ги однел нивните синови во Австралија.
Момчињата сега се со мајка им во Србија, а Тања открива дека и требало многу труд за да ги изведе нејзините синови на вистинскиот пат.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Сè уште не е се одлично и прекрасно во мојот живот. Моите емоции беа „закопани“ долго време, сега излегуваат на површина. Ми се случува да сум тажна, а не знам зошто, нешто ме кочи. Често плачам кога сум сама – рекла Тања.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Таа откри и дека и е доделено старателството над децата.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Што се однесува до гледањето, татко им не се огласува, не знам што да кажам за таа работа. Тој не ги гледа. За моите деца можеби и би го издржала тој страв и стрес само тие да се среќни, ќе продолжам да го правам тоа, кога сакаат да го видат им дозволувам, но ние во заедница не можеме да бидеме. Татко им не им се јавува – нагласи Тања.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Веќе извесно време кружат гласини дека Тања е во врска со фитнес тренер, а сега таа откри дали овие гласини се вистинити:

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Не, јас имам свој кондициски тренер, се вика Никола, боксер е, од Смедерево е и навистина нема ништо меѓу нас.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Сепак, иако се уште го нема пронајдено мажот на својот живот, Тања признава дека би сакала да најде партнер со кој би добила ќерка.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Би сакала да имам ќерка, можеби ќе се вика Алиса.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close