Кафе муабет

Тајната порака на Данијела Мартиновиќ до Петар Грашо за Денот на вљубените ќе ви го скрши срцето (ФОТО)

Сите се прашуваат дали е за него...

Данијела Мартиновиќ испрати порака за Денот на вљубените! Сите се прашуваат како Петар го сфатил ова?

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Социјалните мрежи беа преплавени со романтични фотографии, пораки и романтични цитати. И во морето на љубовта се огласи и таа, поранешната на Петар Грашо.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Данијела Мартиновиќ испрати порака за Денот на вљубените, а оние кои читаат меѓу редови, свесни дека ова е првиот љубовен ден што Петар Грашо го поминува во прегратките на својата идна сопруга, нашле скриено значење.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

„Дождот не може ништо друго освен да паѓа“. Љубовта не може ништо друго освен да љубите – напишала Даниела и така предизвикала сомнеж дека е заљубена.

фото инстаграм/Даниела Мартиновиќ

Данијела Мартиновиќ испрати порака дека љубовта освојува се, и дека љуби и покрај тешката емотивна година.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Сепак, многумина се прашуваат на кого е посочена оваа љубовна порака и дали можеби продолжила понатаму или се уште го сака Петар со целото свое срце, кој наскоро ќе застане пред матичар со петнаесет години помладата избраничка Хана Хуљиќ.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Инаку популарната хрватска пејачка Данијела Мартиновиќ (50) пред неколку дена гостуваше во емисија каде откри кој е нејзината сродна душа.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Пејачката во текот на разговорот признала дека верува во сродните души, но смета дека оваа врска не мора нужно да биде романтична.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

– Верувам во сродни души, но не верувам дека тоа мора да биде машко-женска врска. Сум сретнала многу такви врски, на пример, ученик и професор, пријатели, потоа родител и дете, роднини, тоа е кога гледаат исто, мислат исто, кога носат исти работи, растат исто. – рече Даниела и додаде:

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

– Ние жените мислиме дека тоа мора да биде маж, но не мора.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Данијела не верува во изреката дека „жената за жена е волк“ затоа што таа самата „го сведочеше токму спротивното“. Таа верува дека „жената е најголемата поддршка, инспирација и сродна душа на жената“.
Мојата пријателка Дорис е мојата сродна душа“, рече таа.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

За потсетување, Данијела 24 години беше во врска со Петар Грашо, кој минатата година започна љубовна врска со Хана Хулиќ.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close