UncategorizedКафе муабет

Татковци во породилното – погледнете ги овие 20 волшебни фотографии

Моменти што ќе ви го разубават денот

Ќе се воодушевите од овие фотографии

Во светот е во мода и таткото да присуствува на породувањето.

Од фотографиите можеме да видиме колку се возбудени татковците додека на своите сакани им даваат поддршка во породилната сала.

Од нивните лица можеме да видиме што значи и колку е посебно чувството да се биде татко, но и да се доживее моментот кога се раѓа новиот живот. За мајките пак нивното присуство им дава сигурност, а како изгледаат овие драгоцени моменти можете да видите во продолжение.

Кога детето се раѓа, тоа е непроценливо искуство и за двајцата родители. Посебно кога се случува прв пат.

Со самото присуство на пораѓањето, таткото станува свесен за кревката природа на самото породување, но и го гради своето искуство.

Помагајќи и на партнерката се создава емотивно опкружување заради кое мајката во овие моменти се чувствува поубаво.

Тој со своето присуство и помага на мајката, посебно кога породувањето може да биде тешко и неизвесно.

Погледнете ги овие фасцинантни фотографии кои барем за момент ќе ви доловат што значи и како е да се биде татко.

Извор: Рингераја.рс

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close