Кафе муабет

Тамара Тодевска со оваа објава ги шокираше сите: “Ќе откачам некои луѓе”- на кого му се налути пејачката?

Им посака среќна нова година на своите фанови...

Македонската пејачка Тамара Тодевска остави зад себе една тешка година. Имено токму кон крајот на 2022 година пејачката соопшти дека се разведува од својот сопруг Александар Димитриевска – Мачка со кој ги има ќерката Хана и синот Дарен.

фото Фејсбук/Тамара Тодевска

,,Да, точно е дека се разделивме, но ќе продолжиме да одржуваме редовна комуникација. Ние имаме две деца, и многу е здраво и нормално децата да можат да растат и да поминуваат време и со својот татко. Ова не е ниту прв, ниту последен ваков случај. За мене, искрено, многу важни се децата, нивните права и интереси да останат заштитени. Јас ја разбирам работата на медиумите и потребата од ексклузивни информации, но во овие моменти најмногу мислам на нив и сакам да останат настрана од оваа приказна, особено од медиумски преписки и слично. И Хана и Дарен посетуваат училиште, градинка, веќе не се мали, разбираат и одговорноста на мене и Мачка е голема, пред сѐ да ги заштитиме нив”, изјави тогаш Тодевска за Убавина и здравје.

фото Фејсбук/Тамара Тодевска

Тамара и Мачка беа седум години во брак. Во една изјава за Репортер пејачката кажа дека со поранешниот сопруг најважни им се децата и ќе успеат да го зачуваат пријателството.

фото Фејсбук/Тамара Тодевска

Неодамна, синчето на Тамара и Мачка, Дарен наполни четири години. Роденската прослава ја направија во познат скопски ресторан.

фото Фејсбук/Тамара Тодевска

Она што е интересно е дека на забавата беа присустни и двајцата поренешни сопружници.

фото Фејсбук/Тамара Тодевска

Ова беше првото појавување во јавноста на пејачката и поранешниот сопруг по објавата за нивниот развод.

фото Фејсбук/Тамара Тодевска
фото Фејсбук/Тамара Тодевска
фото Фејсбук/Тамара Тодевска

Она што ја изненади јавноста е тоа што на својата Инстаграм приказна пејачката сподели порака која сите ја сфатија како да е адресирана до поранешниот сопруг.

фото принтскрин

Во 2022 ќе оставам и некои луѓе. Не се квалификуваа во 2023, стои на фотографијата која ја сподели пејачката.

фото Фејсбук/Тамара Тодевска

Нека биде година на исполнети желби, на добро здравје и убави моменти.

фото Фејсбук/Тамара Тодевска

Сакајте се себе си, сакајте ги блиските и дарувајте многу љубов. Ви посакувам среќна и успешна 2023 година, напиша вчера пејачката на Фејсбук и им посака најубави желби на своите фанови.

фото Фејсбук/Тамара Тодевска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close