Кафе муабет

Таа му ги излечи раните: Еве како Драган Бјелогрлиќ реагирал на врската меѓу неговата ќерка и познатиот актер од Тома!

Заедно се околу еден месец...

Според медиумите, врската на Милан Мариќ и Мија Бјелогрлиќ трае само еден месец, а таа веќе е водечка тема во јавноста.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Како што дознава „Блиц“, двојката започнала романса веднаш по дочекот на Новата 2022 година, а се запознале на снимањето на филмот „Тома“, чиј режисер е таткото на Мија, Драган Бјелогрлиќ.

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Иако парот не се огласи во врска со оваа информација, според изворот на споменатиот медиум, тие уживаат во љубовта и сите се прашуваат како Бјела реагирал на тоа?

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Имено, според информациите до кои дојдоа медиумите, наводно Драган Бјелогрлиќ до неодамна не бил информиран за врската помеѓу Милан Мариќ и неговата ќерка, бидејќи се гледале тајно, не сакајќи да бидат разоткриени.

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Меѓутоа, кога дознал, очигледно не му пречело, бидејќи на крајот тоа било исклучиво избор на Мија, а врската со актерот очигледно ја исполнува, што на Бјела му е најважно.

Фото Фејсбук/Миа
Бјелогрлиќ

Милан и Миа досега не ги коментираа наводите за нивната врска, а последните месеци многу се пишуваше за љубовниот живот на славниот актер.

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Пред Мија, Милан беше во врска со Јелена Павловиќ, поранешна директорка на угледна компанија, која е 17 години постара од него.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Мариќ и Јелена живееле заедно, а таа наводно поради него го напуштила семејството.
Јелена и Милан се запознале преку заеднички пријатели и брзо се зближиле. Размениле телефонски броеви, па така се започнало, но никој околу нив немал поим дека ќе се заљубат. Јелена е 17 години постара од Милан, но тоа воопшто не им е важно“, рекол добро информиран извор кој додал дека тие биле лудо вљубени и дека си биле голема поддршка еден на друг.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Милан пред Јелена беше во врска со девојка од него, 18 години, а се работи за хрватската актерка Нина Виолиќ. Нина и Милан се запознале во Белград, кога таа гостувала во главниот град на Србија. Милан тогаш имаше 24, а Нина 42. Нивната романса траеше шест месеци.

фото инстаграм/Милан Мариќ

По Нина, згодниот актер ја љубеше и колумнистката Вања Бахиљ, која исто така е девет години постара од него, но и таа врска пропадна, а сега Милан ужива со младата Мија.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Пред извесно време режисерот, сценаристот и продуцентот Драган Бјелогрлиќ во колумната за пресвртни точки напиша:

фото инстаграм/Милан Мариќ

„Освен емоционалните лузни што сигурно ќе заздравуваат долго, долго време, ќе остане врежано едно прашање од мојата ќерка- на кое немав одговор.

Во постојан напор да ја убедувам да се обиде да најде причина да остане и да живее во Србија, во еден од многуте разговори, таа ми рече дека не и пречи сиромаштијата и фактот дека е тешко Србија некогаш да биде земја каде повеќето можат да живеат нормално од својот приход.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Таа ми кажа и дека знае дека Кнез Михајлова никогаш нема да биде како Кернтнер Штрасе во Виена, Теразије како Елисејските полиња во Париз и дека навистина се грижи за тоа. Убаво е вака. Таа рече многу убави работи за нас, нашата земја и зошто би сакала да живее токму тука, само една работа ја мачеше…


Дали сиромаштијата нужно го придружува примитивизмот? Дали општата деградација на вредностите е неизбежна последица на економската заостанатост? Дали примитивците секогаш го „водеа кругот“ овде и пристојните луѓе се поклонија и се обидоа да го изградат својот алтернативен живот?

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Преведено на јазик на млад човек:

“Дали мојот живот ќе го одредуваат сељачини, тие ли ќе определуваат за мене што е добро, а што не? Дали за нив веќе се резервирани луксузни автомобили и сепариња, а за останатите трамвај, автобус и задимени биртии? Заврши ли таа поделба тато?

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Неговата галеничка не сака многу да се експонира во јавноста и посветена е на образованието.
На јавноста малку ѝ е познато како изгледа Миа Бјелогрлиќ, ќерката на Драган Бјелогрлиќ која има 24 години, а ја доби во бракот со Маја, со која го има и синот Алексеј.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Миа пред неколку години запиша Факултет на политички науки, а несомнено е дека е вистинска убавица.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close