MAMA

Таа има 69 години, роди четири деца, изгледа неверојатно: Ова е тајната на совршениот изглед на познатата актерка! (ФОТО)

Убавата актерка е една од оние дами кои можат да се пофалат со неверојатна фигура во седмата деценија од нејзиниот живот

Иако има 69 години, атрактивната актерка Џејн Симур и денес ги остава сите без здив со својата витка фигура и младолико лице. Убавата актерка е една од оние дами кои можат да се пофалат со неверојатна фигура во седмата деценија од нејзиниот живот.

Познатата 69-годишна Британка, која воедно беше и девојка на Бонд, воодушевува со својата безвременска убавина, покажувајќи на својот профил на Инстаграм витка фигура во чизма и хеланки во нејзината прекрасна градина. „Убава“, „Леле“, неверојатно “,„ Изгледаш како да имаш дваесет години “, беа само неколку комплименти на сметка на беспрекорната актерка која со години живее во Малибу.Во претходно интервју, актерката откри дека нејзината диета главно се базира на пилешко. и зеленчук, и како што вели, строгата диета никогаш не дава успех.

„Имам трик во умерени количини. Затоа што кога ќе си речам: ‘Добро, можеш да ја јадеш таа торта, но не ја јади’, поминува “, вели актерката, која одржува витка фигура со вежби. Двапати неделно по 20 минути, Џејн вежба комбинација на пилатес, гиротоника и т.н. Совршен тренинг што вклучува кревање мали тежини.

За да се релаксира, таа ужива да ги подготвува своите омилени јадења, да се релаксира во бањата и да се дружи со своите внуци.

„Звукот на брановите и водата ме смирува. Одвојте момент за себе и уживајте во оние мали, но убави моменти кои ја хранат нашата душа ’, верува убавата актерка, инаку мајка на четири деца.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close