Кафе муабет

ТАА Е ЧУДО НА МЕДИЦИНАТА: Познатата пејачка имаше два спонтани абортуси, пред три месеци ја роди ќерката а она што и се случи сега е НЕВЕРОЈАТНО

Бремена е по три месеци од породувањето...

Убавата и шармантна пејачка Марија Микиќ приреди големо изненадување на јавноста со веста што ја објави.

фото инстаграм/Марија Микиќ

Имено, Марија се породи пред само четири месеци, а сега објави дека повторно е бремена.

фото инстаграм/Марија Микиќ

– Ѓурѓа сега има четири месеци, а јас сум бремена во трет месец, чудо сме на медицината. Не бев подготвена, не ми ни падна на памет, додека не почнав да ја разгледувам ситуацијата и да разговарам со луѓето околу мене. Нема да бидам обична мајка која си ја размазува ќерката единица па после неколку години ќе има уште едно дете. За нас тоа не е нормално, но Господ ви го дава само она што можете да го поднесете, било да е убаво или лошо – изјави Микиќ за порталот Blic.rs.

фото инстаграм/Марија Микиќ

– Нема одмор додека. Уште еден доказ дека не можете да се борите со седмата сила! Сакавме да почекаме уште малку за да ја споделиме најдобрата вест, но вие не изненадивте денес, па еве да ве изненадиме и вас! Ве бакнуваме и ве сакаме! Пантиќи +1 – напиша Марија под фотографијата со која ја потврдува веста дека е бремена.

фото инстаграм/Марија Микиќ

Таа истакна дека не и е грижа за коментарите, бидејќи само таа и нејзиниот вереник Јован знаат низ што поминале во првата бременост, а дека тој двата пати имал убаво претчувство.

фото инстаграм/Марија Микиќ

– Не обрнувам внимание на коментарите, луѓето си даваат преголема заслуга. Јас и Јоцо знаеме низ што поминавме за да дојде Ѓурѓа на свет. Ништо друго не мислевме дека може да се направи така лесно, без грст лекови, очигледно Господ поинаку сакал, се случи, ние сме најсреќните на светот. Каде и да седевме со семејството или пријателите, им кажуваше дека сум бремена, мислам дека не гледаа како да сме луди. Беше убеден, знаеше, не беше многу изненаден, ниту за првиот пат не го измами претчувството – изјави Марија за Блиц.рс.

фото инстаграм/Марија Микиќ

Јован има син од првиот брак, а Марија вели дека особено се радува на друга сестра или брат. Пејачката истакнува дека не планира да ги откаже настапите и дека ќе работи се додека тоа не и е тешко.

фото инстаграм/Марија Микиќ

– Цел живот зборувам дека ќе имам деца колку што можам. Не планирам секоја година, сакам да се посветам на кариерата и на се, можеби би сакала уште едно за четири, пет години, но тоа не се планира.

фото инстаграм/Марија Микиќ

– Се чувствувам одлично, не сакав да се дознае толку рано. Не се откажувам од работата, уживам во секој момент додека работам, тоа ми е олеснување. Имам закажани настапи до крајот на февруари. Не се плашам како со Ѓурѓа. Секако дека има мал страв, поради се од порано, но сега главата ми е многу полесна, а на работа, порано не смеев да носам шише вода затоа што сум бремена, сега ја држам Ѓурѓа во едната рака и водата во другата. Ќе работам додека тоа ми причинува задоволство, а познавајќи се себеси, подобро е да се вратам на работа отколку да завршам во лудница – заклучила Марија.

фото инстаграм/Марија Микиќ

Инаку, Марија пред првата бременост имаше два спонтани абортуси и тогаш зборуваше дека тешко го поднела сето тоа.

фото инстаграм/Марија Микиќ

– Имав два спонтани абортуси пред оваа бременост. Многу ми е тешко да го кажам тоа бидејќи ми се чини дека ќе предизвика сожалување. Најтешко ми беше кога морав да работам после тој немил настан, да излезам на сцена и да пеам, да го развеселувам народот, бидејќи тоа е моја работа. Пејам и се смеам и едвај чекам да дојдам дома за да плачам – изјавила Марија за „Курир“ за време на првата бременост.

фото инстаграм/Марија Микиќ

– Не ми е пријатно, но сакам да го споделам тоа со сите, за другите девојки да знаат што може да не е во ред. Инаку јас имам отпорност на инсулин, а потоа заболев од корона околу Нова година. Потоа се појави сомнеж за Даунов синдром за ова бебе, тоа беше таков удар што не знаев како да се справам со него. Плачев дење и ноќе додека не стигнаа резултатите, не бев жива – искрена беше пејачката.

фото инстаграм/Марија Микиќ

Да потсетиме, сопругот на Марија Микиќ од претходната врска има син, со кој пејачката одлично се согласува.

фото инстаграм/Марија Микиќ

Љубопитните следбеници на Инстаграм во дна прилика ја прашаа пејачката каков однос има со наследникот на нејзиниот партнер и дали се плашела како тој ќе ја прифати.

фото инстаграм/Марија Микиќ

– Вук е премногу добро и премногу паметно дете (освен кога гледа некоја глупост на Јутјуб, па се караме) Со него од почетокот имаше циркус и смеа, а сега сме најдобри другарки – му напишала Марија на еден обожавател.

фото инстаграм/Марија Микиќ

– Како го прифативте фактот дека вашиот сопруг има син – беше прашањето за пејачката, на кое таа одговори:

фото инстаграм/Марија Микиќ

– Ги гледам и уживам – напиша Марија.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close