Кафе муабет

Стави крај на гласините за врската со Марија Шерифовиќ: Ова е момчето кое го украде срцето на Џејла Рамовиќ

Тие неколку месеци се во врска...

Џејла Рамовиќ постојано е во центарот на вниманието поради наводната врска со нејзината менторка Марија Шерифовиќ.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Имено таа не открива многу за нејзиниот приватен живот па токму поради тоа многумина се прашуваат дали убавата млада пејачка е слободна или се појавил некој кој го зароби нејзиното срце.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Но сега конечно младата уметница го покажа своето момче со кое моментално е на одмор во Дубаи.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Нејзиното срце го освои младиот клавијатурист Исак од Сараево, кој веќе извесно време ја придружува Џејла на сите нејзини настапи.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

-Џејла е прилично затворена и ги изненади сите со оние слики од Емиратите кои ги објави. Веднаш се дозна кое е тоа момче, бидејќи е во нејзиниот бенд и ја следи на секој чекор. Имаат исти интереси и желби. Често се заедно, но никој не знаеше дека се во тајна врска. Никогаш не се држеле за рака во јавност, до сега биле на дистанца затоа што не сакале да се дознае нивната љубов – изјавила една од колешките на пејачката.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

– Таа потекнува од такво семејство и не сакада се експонира. Таа отсекогаш се бранела со молчење, па ни сега нема да потврди дека е во врска со Исак иако оваа љубов трае веќе неколку месеци, а нејзините родители ги поддржуваат затоа што го запознале и многу им се допаднал затоа што се грижи за неа и ја следи на сите настапи – заклучил изворот.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close