Кафе муабет

СРЕЌА ШТО ПРЕД 11 ГОДИНИ КОГА БЕВ БРЕМЕНА НЕМАШЕ ПОРТАЛИ – Миа Костова се јави во одбрана на Антониа Гиговска

Инфлуенсерката во одбрана на Антониа Гиговска...

Деновиве во јавноста одекна веста дека пејачката Антониа Гиговска  го кажа своето судбоносно ,,да’’, а воедно таа сподели и дека е бремена.

Фото:Инстаграм/Антониа Гиговска

,,Долго време молчевме, а сега дојде време да ја споделиме најголемата среќа со вас.

Малечко мое, отсега секој мој роденден ќе го славиме заедно.’’ – напиша Гиговска под фотографиите кои ги објави на Инстаграм.

Фото:Инстаграм/Антониа Гиговска

,,Прстенот го бирал сам. Умирам од среќа, си славам роденден, бебче, прстен,сееее’’ – додаде пејачката очигледно возбудена за сите настани кои и’ се случуваат.

Фото:Инстаграм/Антониа Гиговска

Веста за бременоста и запросувањето на Ггиовска е актуелна до ден денес.

Имено, пејачката токму на нејзиниот роденден, кога наполни 22 години објави дека чека бебе со новиот дечко – Роберт Спасенцовски.

Фото:Инстаграм/Антониа Гиговска

Роберт е инаку исто така музичар кој свири во нејзиниот бенд, а според фотографиите и добар другар на нејзиното бившо момче – Иван Јованов вокалистот на Либеро бенд.

фото инстаграм/Антонија Гиговска

За бременоста на пејачката и запросувањето имаше лавина коментари во македонската јавност.

Најразлично коментари, дел во одбрана, дел кои го осудуваат ваквиот според нив избрзан потег на пејачката.

фото инстаграм/Антонија Гиговска

Во одбрана на Гиговска се јави и познатата бивша водителка и актуелна инфлуенсерка Миа Костова.

фото Фејсбук/Миа Костова

,, Денес со првото кафе ги читам порталите, коментариве и сите болести кои ви излегуваат на површина по повод една убава вест ко што е бременоста на Антониа Гиговска.

Фото:Инстаграм/Миа Костова

Си велам, каква среќа што пред 11 години кога останав бремена немаше портали вака, а богами немаше ни активен Инстаграм, инаку сигурно во состојбавата во која бев, во најмала рака ќе пиев апчиња за смирување.

фото Фејсбук/Миа Костова

 

Вас Господ не ви помага, не па кампањи против говор на омраза. Чудо е како самите се трпите, така гнасни и несреќни“, напиша Миа Костова на Инстаграм.

Фото:Инстаграм/Антониа Гиговска

На ваквата објава реагираше и Гиговска, која го сподели сторито па напиша – ,,Мајка ми нон стоп вика дека мајка издржува се’.’’

Фото:Инстаграм/Антониа Гиговска

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close