Кафе муабет

,,СРЕДНОШКОЛКА ИЛИ ТЕНИСЕРКА?’’ – Нашата позната водителка објави фотографии од кои ќе Ви застане здивот

Водителката во несекојдневно издание...

Милена Антовска- Станковска  важи за една од најубавите и најдобро стилизираните водителки кај нас.

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Гледачите на утринската програма на Канал 5- „Здраво Македонијо” секое утро имаат чест да ја гледаат со нејзината ведрина и позтивна енергија.

Фото:Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Македонската јавност ја запозна како една од првите водителки на утринската емисија на Канал 5 телевизија каде заедно со водителот Роберт Јанков ја водеа програмата.

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Милена Антовска, а последните неколку години и Станковска важи за една од најубавите и најзгодни тв-лица кај нас.

Фото:Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Изминатата година Милена паузираше од тв-екраните, користејќи породилно отсуство по втор пат откако на свет ја донесе нејзината втора ќеркичка Јоана.

Фото:Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Неодамна водителката го прослави својот 36-ти роденден и никогаш не изгледала позгодно!

Фото:Инстаграм/Милена Антовска Станковска

По тој повод колегите од Канал 5 и приредија низа изненадувања, а Јелена Спенџарска ја изненади со преубав букет цвеќе.

Фото:Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Фото:Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Пред некој ден семејството на Милена имаше уште еден убав повод за прослава.

Имено, во еден познат скопски ресторан тие се собраа да го прослават роденденот на помалата ќеркичка Јоана која наполни една година, а воедно и беше крстена.

Фото:Инстаграм/Милена Антовска Станковска

,,Вчерашниот ден беше еден од најубавите во мојот живот. Јоана наполни една година и и правевме крштевка. Им благодарам на сите наши блиски луѓе што дојдоа и направија денот да биде уште попрекрасен’’ – напиша Милена на Фејсбук

Фото:Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Водителката постојано е активна на социјалните мрежи каде го споделува поголемиот дел од нејзиното секојдневие со својата публика.

Фото:Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Во описот на последните фотографии кои ги објави на Фејсбук напиша:

  Фото:Инстаграм/Милена Антовска Станковска

,,Средношколка или тенисерка’’? – напиша Милена.

Фото:Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Имено во кратко здолниште и во моден џемпер кој ја одбележа оваа сезона водителката позираше во Студиото на Канал 5 Телевизија.

Фото:Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Она што остава впечаток е убават линија и фигура која Миленауспеала да ја задржи и после вториот пораѓај.

Фото:Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Секоја чест!

Фото:Инстаграм/Милена Антовска Станковска

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close