Кафе муабет

„Срамота e на овие години да се сликаш вака” – фотографија на Тијана предизвика бура од коментари

Пејачката ги спакува куферите и замина на летен одмор во Грција...

Тијана Дапчевиќ неодамна откри дека успеала да се ослободи од вишокот килограми, а сега покажа како изгледа во костим за капење.

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ
Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ
Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ
Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Пејачката ги спакува куферите и замина на летен одмор во Грција, каде позираше во црно бикини, со марама на главата, а веднаш потоа следеа бројни коментари.

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

– Госпоѓо. Не, ви е срам да вака да се сликате на ваша возраст – напиша на шега колешката на Тијана, Гоца Тржан.

Тијана неодамна изјави дека за време на бременоста се здебелила 45 килограми и имала дури 115 килограми пред да се породи.

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ
Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ
Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

– Буквално носев друга личност во себе. Немав врат и рацете ми беа како бутови. Тогаш решив да направам нешто во врска со тоа. Сепак, почнав да губам тежина само кога сфатив дека не ми треба диета, туку да го сменам мојот животен стил. Ние жените имаме неверојатна блокада на главата кога ќе се спомене зборот диета. Тогаш мислиме само на храна и што ќе јадеме, а што не треба да јадеме “, изјави тогаш пејачката за локалните медиуми и откри дека денот сега и започнува со овесна каша со црвено овошје, обично јадејќи мисирка со зеленчук за ручек. Отпрвин имав криза, но се потрудив да издржам. Сите треба да јадеме храна без шеќер, брашно и млеко. Така, ќе ја достигнеме саканата тежина, како и другите жени и јас често се опуштам и добивам на тежина – рече таа.

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ
Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ
Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ
Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

За потсетување Тијана е во брак со нејзиниот сопруг и Милан речиси дваесет години и го имаат синот Вук.
Парот се запозна на кошаркарски натпревар а љубовта ја негуваат секој ден.

Таа во една прилка истакна дека не ги поминуваат своите годишнини на посебен начин, но дека се обидуваат да ја негуваат врската секој ден, наместо еднаш годишно.

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ
Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ
Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

– Ние славиме љубов секој ден, не само еднаш во годината посочи Тијана.

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close