Кафе муабет

Спонтаните работи се најубави: Една случајна средба ги донесе до олтар- еве како се запознаа водителката Тамара и нејзиниот сопруг Вук!

Водителката не крие дека им требаше време да разберат како да го балансираат заедничкиот бизнис..

Шармантната водителка Тамара Грујиќ ја запознавте преку популарната емисија „Работна акција“ која се емитуваше на телевизија Алфа.

фото инстаграм/Vuk Djokovic

Тамара никогаш не ги криеше деталите од нејзината љубовна приказна со Вук Ѓоковиќ. Двајцата се сретнаа сосема случајно на снимањето на една емисија, а кога нивните патишта се разидуваа во деловна смисла, наскоро сфатија дека ги врзува нешто многу посилно од работата, пријателството и љубовта.

фото инстаграм/ Vuk Djokovic

-Јас работев на телевизија, а мојот сопруг на филм. Тој дипломираше на Академијата за уметност во Белград на која се запишав и јас и сега сум трета година. Нам ни се случи судбински прво да се запознаеме и да почнеме да живееме заедно, а потоа и влеговме во брак работејќи ги работите пред и зад камерите. Кога добивме можност да работиме заедно, го споивме убавото и корисното“, изјави Тамара во едно интервју за магазинот „Hello“.

фото инстаграм/Vuk Djokovic
фото инстаграм/Vuk Djokovic

– Вук ја напушти таа продуцентска куќа, но сфативме дека сме одлични пријатели, како и дека одлично функционираме заедно, па наскоро започнавме да живееме заедно. Се венчавме по година ипол забавување на патување низ Шпанија, бидејќи не можевме да се договориме колку гости ќе бидат поканети на венчавката. Вук сакаше дваесет, а јас двесте. Бидејќи немаше компромис, решивме да се заколнеме на вечна љубов во Гибралтар. Беше незаборавно искуство – ја раскажа Тамара оваа љубовна бајка за списанието „Глорија“.

фото инстаграм/Vuk Djokovic
фото инстаграм/Vuk Djokovic

Нивната љубов беше крунисана со раѓањето на нивната ќерка Ленка, која денес е составен дел од нивниот тим и која никогаш не ги пропушта хуманитарните настани на нејзините родители.

Водителката не крие дека им требаше време да разберат како да го балансираат заедничкиот бизнис, но и приватноста, која сакаат да ја чуваат за себе.

фото инстаграм/Vuk Djokovic
фото инстаграм/Vuk Djokovic

– Тој не би комплицирал, главно јас сум таа која комплицира, но и решава, така што секогаш добиваме поквалитетен производ. Јас сум вистински „нервозна“, тој е „борец“, јас сум работохолик, тој малку сака да фаќа кривини и не кријам дека ни требаше време да се навикнеме на разликите што не требаше да ја загрозат приватноста што ја чувавме само за нас и, се разбира, взаемната љубов – вели таа.

Вук Ѓоковиќ, сопругот на Тамара Грујиќ, е шеф на продуцентската куќа од 2015 година, со која и понатаму успешно управува, а зад себе има бројни проекти, како што се сериите “Jaogdići”, “Folk” i filmova “Ničije dete” i “Jesen stiže, Dunjo moja”.

фото инстаграм/Vuk Djokovic

За потсетување, пред да ја роди ќерката Ленка, водителката имаше спонтан абoртус кој тешко го поднесе, па многумина велеа дека заради тоа не сакаше да зборува и да ги шири среќните вести.

-Еднаш морав да ја прекинам бременоста поради друга продукција во која тогаш почнував со работа. Денес тоа ѝ се случува на секоја втора жена и тоа остави длабок траг на мене. Во периодот на мојата прва бременост дури и помислив дека прерано се случи затоа што само што почнавме да се забавуваме“, изјавила Тамара во една прилика.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close