Кафе муабет

Со него го доби синот Андрија- Еве како изгледа првиот сопруг на Сања Кужет!

Сања и Зоран беа заедно пред десет години, тие најпрво се дружеа две години, а потоа се забавуваа неколку месеци, а потоа својата љубов ја крунисаа со брак....

Атрактивната водителка Сања Кужет беше во брак со член на обезбедувањето на сопственикот на ТВ „Пинк“, Жељко Митровиќ, Зоран Пипер, со кого го доби синот Андрија.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Имено, првиот сопруг на Сања Кужет, Зоран Пипер, се заљуби во неа на прв поглед и беше многу упорен да ја освои.  Сања и Зоран беа заедно пред десет години, тие најпрво се дружеа две години, а потоа се забавуваа неколку месеци, а потоа својата љубов ја крунисаа со брак. За жал, нивниот брак не траеше и тие се разведоа по една година.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Во тој период, Сања работеше на ТВ „Пинк” како метео презентер.

Водителката зборуваше за нејзиниот поранешен сопруг пред неколку години.

Фото Фејсбук/ Зоран Пипер
Фото Фејсбук/ Зоран Пипер
Фото Фејсбук/ Зоран Пипер

– Се дружевме две години, а потоа се заљубивме, потоа се земавме, родив дете, се разведовме, но сепак останавме пријатели … После една година брак, јас и Зоран се разделивме убаво, хумано. Можеби на некои им изгледа смешно, но кај нас сè функционира беспрекорно, само ние не сме во брак. Андрија и тој се гледаат, тие имаат нормален контакт, ние мора да функционираме заради детето и сакаме таа комуникација да биде што е можно подобра. Немаше љубоморни сцени, немаше суета – рече тогаш водителката.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Кума на првата венчавка беше фолк sвездата Лепа Брена.

Сања Кужет сега е мажена за Немања Живојиновиќ со кого го доби синот Страхиња.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Таа во една прилика објасни и како ја донесе одлуката за втор брак, откако првиот не беше успешен.

„Втор пат се одлучив за брак кога повторно ја препознав љубовта во која што верувам“, изјави Сања.

Нивната љубовна приказна е исто така многу интересна, бидејќи започнала кога се запознале на летен одмор пред 10 години, а долги години потоа, решиле да го претворат своето пријателство во нешто посериозно.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

– Првиот пат беше кога бевме многу млади, јас имав 21, тој 23, се сретнавме на Крит, се беше случајност. Се видовме во авионот, а потоа таму, по околу 3, 4 дена, стапија во контакт, неговото и моето друштво, запознавајќи се и до крајот на летото сите заедно се забавувавме. Се разбира, тогаш тоа беа пријателски односи, а всушност тогаш не се случи ништо значајно, само со враќањето во Белград и продолжувањето на дружењето, се појавија некои симпатии, па тоа беше кратка врска од тој период од животот. Тоа беше убав летен одмор од кој произлегоа големи пријателства- рече Сања, која од летниот одмор остана во контакт со целото друштво и додаде:

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

– Врската не беше изгубена затоа што некој од тоа друштво секогаш комуницирал со некого, и така настана идејата да се собереме. Тоа беше само момент на среќни околности, бидејќи мали беа шансите да се појавам таа вечер на тој договорен пијалок, можеби немаше да излезам, а потоа во последен момент си реков па ајде да излеземе. На крајот, се подготвив и заминав, и така некако се отворија темите, имав можност да запознаам апсолутно нов Немања, иако тој беше многу културен млад човек од тој период, тој факт не се смени, но кога Зборувам за зрелоста, тие се апсолутно двајца различни луѓе. Што е нормално, маж на 23 години и човек што го запознав 10 години подоцна е огромна разлика.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет

– Нашите патишта повторно се вкрстија, некои почести видувања, пиење кафе и всушност фактот дека пред вас е човек што ве сака и кој е апсолутно на негово место, се случи тоа што е најважно, хемија и љубов – рече водителката.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет
Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Инаку, Сања и Немања имаат син Страхија додека од првиот брак таа го има синот Андрија.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close