Кафе муабет

СО НАСМЕВКА ЈА КРИЕ БОЛКАТА: Николина Пишек објави фотографија со својата ќерка и ги расплака фановите- Трогателната порака ќе ви го скрши срцето

Не може да го преболи сопругот...

Водителката Николина Пишек објави фотографија со својата ќерка Уна на која позираат прегрнати и насмеани, а во описот напиша трогателна порака.

Фото Инстаграм/Николина Пишек

Пишек на својот Инстаграм профил сподели фотографии од својата помала наследничка, на која е многу горда а придружниците забележаа дека Николина се уште носи црно поради смр-тта на сопругот и дека со насмевка ја крие тагата.

Фото Инстаграм/Николина Пишек

– Мојата мала љубов го изигра своето прво балетско шоу. Горда до небото. Би бил и тато, знам…“, напиша Пишек.

Фото Инстаграм/Николина Пишек

Водителката Николина Пишек на 8 мај годинава го загуби сопругот Видоје Рисовиќ, со кој во 2014 година ја доби ќерката Уна Софија.

Фото Инстаграм/Николина Пишек

Српскиот историчар на уметност ненадејно поч-ина на 44-годишна возраст во Белград. По неговиот погреб се појави информација дека Николина и нејзината ќерка заминуваат од Хрватска, но водителката по тој повод не се огласи.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

– Најболно ми е што Уна го загуби својот татко, а јас ја изгубив личноста со која планирав да го поминам животот. Сè друго ми е небитно – рече таа.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Иако се трудеше некако да ја надмине трагичната загуба поради ќерките кои моментално и се единствена утеха, во последно време се допира до неа, а таа со денови е неутешна. Како што вели нејзин близок извор, особено ја згрозиле резултатите од обдукцијата на Видоје, за кои слушнала од новинарите.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

– Веста дека Видоје почина и начинот на кој тоа се случи ја шокираше Николина во првиот момент толку многу што не знаеше каде се наоѓа. Погребот и сите тие настани поминаа низ некакво лудило за неа, едноставно како да е друга личност. Иако многумина коментираа дека не личи на класична ужалена вдовица, таа ја понесе тагата со себе достоинствено, како и секогаш. Меѓутоа, кога погребот завршил и се вратила во Загреб, се се собрало. Иако нејзината ќерка и е голема утеха и многу и значи да биде до неа, таа е многу тажна. Постојано плаче и ги гледа заедничките слики со Видоје. Тие спомени и значат многу. Најтешко и паѓа помислата дека сега нема на кого да се потпре, како што беше случајот кога Ристовиќ беше жив – вели изворот.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Нејзините пријатели најмногу ги плаши тоа што секој ден гледа слики од гробот на Видоје, како и неговиот погреб и цвеќињата кои ужаленото семејство и пријатели ги донеле на погребот.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

-Веднаш по погребот, се вратила на гробот на сопругот, Николина побарала од пријател кој ја држел за рака да не падне за да ги фотографира цвеќињата и венците со телефонот, за да ги има тие фотографии.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

-Постојано ги гледа тие слики од венци, букети. Тоа е толку шокантно. Само плаче и му зборува на Видоје.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Тоа навистина ја скрши. Иако пријателите ја советувале да ги избрише тие слики, бидејќи состојбата и се влошува, таа не сака да слушне за тоа. Таа е многу повлечена, не загрижува сите. Наскоро ќе поминат 40 дена, веројатно после тоа ќе се нормализира. Мора, ако ништо друго, тогаш барем поради децата, кои се многу приврзани за својата мајка. Ги прекина сите работи на новата вила во Загреб, ништо не и е гајле и воопшто не сака да се занимава со тоа. Ништо не и е важно сега штом го нема Видоје – заклучува изворот.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Вдовицата на српскиот историчар Видое Ристовиќ, Николина Пишек, слушнала за резултатите од обдукцијата на нејзиниот покоен сопруг, па се огласи за српски Курир.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Во вештачењето на Институтот за судска медицина, Медицински факултет во Белград, е утврдено дека смртта на Ристовиќ настапила на 8 мај 2022 година во 00,22 часот поради воспаление на срцевиот мускул, најверојатно од вирусно потекло.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Николина Пишек не сакала да коментира многу, па рекла:

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Немам коментар за тоа и многу ви благодарам“, изјави Николина за Курир.

фото инстаграм/Николина Пишек

Со хемиско-токсиколошката анализа е утврдено дека Ристовиќ во моментот на смртта бил во состојба на тежок алкохолизам, со 2,83 промили алкохол во крвта. Утврдено е и дека конзумирал лекови од групата седативи кои не биле во токсична концентрација, односно не биле во концентрација што може да предизвика смрт.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Во анализата не е откриено присуство на наркотици и други недозволени психоактивни супстанци (кокаин, хероин, амфетамини, МДМА и други). Комисиското вештачење го извршија тројца вештаци, специјалисти по судска медицина.

фото инстаграм/Николина Пишек
ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close