Кафе муабет

Соседите открија шокантни детали за Харис и Мелина: Им го дадоа овој прекар, ова е вистинското лице на семејството

Харис секогаш е намуртен...

Семејството на пејачот Харис Џиновиќ отсекогаш било интересно за јавноста што особено не му се допаѓа на пејачот.

фото Hello magazin

Прво голема прашина се крена кога се ожени со многу помладата Мелина, а сега нивната популарност ја краде нивната ќерка Џина со објави на социјалните мрежи.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

Соседите велат дека сите се воодушевуваат од вилата во која живее оваа брачна двојка со своите две деца, но дека секој член од семејството е различен.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

– Харис и во живо е како и на телевизија, тој е донекаде резервиран. Изгледа дрско, но мислам дека тоа е негов начин да се одбрани досадните прашања од минувачите. Веќе знаете колку луѓето можат да бидат напорни кога се во прашање јавните личности, а неговиот став јасно кажува „не се приближувај“, со рече еден негов сосед кој живее во зградата спроти вилата на Харис.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

За разлика од Харис, Мелина е дружељубива и весела жена.

фото Hello magazin

– Мелина е весела и харизматична жена. Таа блеска кога ќе ја видите, за разлика од Харис чија насмевка речиси никогаш не сум ја видела. Често се шегуваме дека двајцата се „Убавицата и Ѕверот“, Навистина е мрачен цело време, но кога ќе го поздравам ми вели здраво. Не можам да кажам дека не е пристоен, но и не е достапен. Гледаме дека се пишува за нивната ќерка, малата е навистина убава и како и сите деца од таа ера, секогаш уредна и средена. Ретко го гледаме нивниот син, за разлика од неа која секогаш оди некаде, се враќа, носи друштво – рече за тамошните медиуми сосетката Мирјана.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

-Имаат и градинар и куќни помошнички, мислам дека понекогаш им доаѓа готвач, особено кога има прослави, а кај нив често се слави. Харис има и студио таму, па гледаме некои пејачи кои доаѓаат. Никогаш не е бучно бидејќи звучната изолација е веројатно добро направена. На адресата често пристигнуваат цветни аранжмани, за Мелина бидејќи сака просторот да и биде убаво уреден. Во текот на летото ги гледавме на базенот што го имаат на тераса, доаѓаа и нивните пријатели, особено на малата Џина, открива друга сосетка.

фото инстаграм/Џина Џиновиќ

-Верувам дека не ни знаат кои им се соседи, не се дружат, а не ги гледаме како се шетаат. Често го гледам Харис со торба како оди на тренинг, а и да трча или да оди, тоа го прави околу Кошутњак. Мелина е секогаш во вртоглави потпетици. Никогаш не сум ја видела во патики, завршува сосетката Наташа.

Фото Инстаграм/Мелина Џиновиќ

Тие се во складен брак…

Харис е во брак повеќе од две децении, а пејачот призна дека неговата сопруга порано била љубоморна.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

– Па, тоа навистина поминува со времето, но зависи за каква љубомора се работи. Не знам зошто не би и пришле, ако се добри и закажуваат состанок, зошто да не. И таа е љубоморна, што знам… Знам дека беше љубоморна како ѓавол, а сега не знам – изјави пејачот кој е 29 години постар од својата поубава половина.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

Харис и Мелина Џиновиќ се венчаа летото во 2014 година. Тогаш веќе ги имаа ќерката Џина и синот Кан, како и 12 годишно живеење под ист покрив.

фото принтскрин/Стори.рс

– Рокерски сме ориентирани, па така живеевме. Бракот не мора да постои доколку чичкото од Општината го прогласи за валиден, објасни Харис.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

Судбоносното „да“ го кажаа на 11 јули на луксузната јахта „Maltese Falcon“ укотвена во близина на Дубровник.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close