Новости

Соседите открија се за новата девојка на Огњен Амиџиќ: “Секогаш е намуртена, Никој не ја знаеше додека не се појави кај него на емисија”

Тие се заедно околу пола година...

Пред извесно време во јавноста излезе веста дека водителот Огњен Амиџиќ се разведува од сопругата Данијела Димитровска, а потоа обелодени дека е во врска со речиси 20-години помладата колешка Мина Наумовиќ која води дел од неговата емисија.

фото инстаграм/Мина Наумовиќ

Соседите на Огњен открија дека водителот го реновира станот и дека Мина неодамна се преселила кај него.

Ваквите гласини ги потврди и самата таа кога сподели фотографија од луксузниот дуплекс на водителот.

фото инстаграм/Мина Наумовиќ

– Колку што знаеме, таа не спие таму секоја вечер, туку само кога неговиот син го нема. Дефинитивно си ги донела работите и станот го реновираат по нејзина желба. Не знам што да ти кажам, Даниела беше жена за пример, оваа малата, ништо лошо не ми направи, но ми изгледа како дете, изјавил постар господин за Пулсонлајн.рс кој живее во зградата спроти онаа каде што живее Огњен

фото инстаграм/Мина Наумовиќ

– Ги гледаме навечер како одат на прошетка, но многу почесто во автомобил. Тие доаѓаат и си одат заедно. Таа ги донесе работите, мислам дека живее со него. Не се поздравува затоа што не не познава, но секогаш учтиво одговара. Мене Данијела ми е поубава и поприродна од оваа, но тој тоа подобро го знае, не е се ни во убавината. Тој има жена која му помага во чистењето на станот истакна сосетката Бранкица за гореспоменатиот медиум.

фото инстаграм/Мина Наумовиќ

– Огњен го тресе средовечна криза па ја најде оваа Мина. Никој немаше да знае за неа доколку таа не се појавеше кај него во емисијата. Мојата пријателка ја знае, таа се обидуваше да се пробие по разни медиуми, но не успеа. Данијела за неа е авион и по воспитување, однесување и изглед, но вкусовите се различни. Велат дека не е лош човек, но некако не им оди, вели соседот Жељко и додава:

фото инстаграм/Мина Наумовиќ

– Таа е претежно намуртена како и повеќето од овие млади луѓе, но тој изгледа среќен и возбуден. Изгледа дека и двајцата се заљубени, а годините овде не се важни. Даниела ја немаме видено откако се разведоа, сам си го носи синот, истакнува соседот.

фото инстаграм/Мина Наумовиќ

„Да, точно е. Во врска сме, но ние се договоривме дека ќе ја зачуваме приватноста за нас и дека нема да зборуваме за тоа“, изјави популарниот водител за „Република“.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close