Кафе муабет

Сопругата на Саша Поповиќ го промени личниот опис: Сузана Јовановиќ непрепознатлива- изгледа десет години помладо

За нејзиниот изглед се грижи снаата и ќерката Александра...

Сузана Јовановиќ важи за жена на која многумина и завидуваат поради тоа што е сопруга на Саша Поповиќ но и поради тоа што има среќа и дека живее вистинска бајка за која сонуваат многу жени.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Може да се пофали со хармонично семејство, лесен живот и богатство, но важи за една од оние дами кои не придаваат големо значење на материјалните работи и многумина кои ја познаваат велат дека нејзината најголема доблест е скромноста.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Иако уште од првото појавување важи за една од најубавите пејачки на естрадата изгледот на Сузана Јовановиќ не е нешто со што таа сакаше да привлече внимание, што може да се заклучи од фотографиите од нејзиниот „Инстаграм“ профил каде често можеме да ја видиме во сосема опуштени изданија и без шминка.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Познато е дека Сузана вложува многу во негувањето на својот изглед, Сузана од почетокот на кариерата до денес не подлегнала на модерните трендови за убавина кои вклучуваат естетски корекции, а иако пријателите ја наговарале да се подложи на третмани за подмладување, таа не се согласила на тоа, со оглед на тоа што сметаше дека се уште е рано за такво нешто, пишува „Свет“.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Таа со години и остана верна на бојата на косата, а единствената промена која повремено можеше да се забележи кога станува збор за изгледот на Сузана Јовановиќ е начинот на шминкање, и тоа се должи веројатно на убедување на нејзината снаа, која е познат шминкер.

фото стори.рс
фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Дека и шминката може да направи чуда, а жената да ја направи непрепознатлива, нè уверија последните фотографии на Сузана на која таа со нагласена шминка и сериозен израз, според мислењето на многумина, не личи на себе.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Иако повеќето се согласуваат дека новиот изглед исклучително и прилега, има и такви на кои не им се допадна новиот изглед на Сузана Јовановиќ, бидејќи како што велат, сакаат да ја видат насмеана, како што била отсекогаш.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Инаку, за изгледот на Сузана се грижат нејзината ќерка Александра и снаата Тијана, кои наскоро ќе започнат заеднички бизнис.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Имено, ќерката Александра завршила курс за маникир, па решила со тоа да се занимава во иднина, а нејзиниот татко Саша Поповиќ еднаш откри дека ќе започне бизнис со нејзината снаа, сопругата на Даниел, која е позната шминкерка и работи во „Гранд“.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Иако сме навикнати да ја гледаме Сузана со нејзината препознатлива руса коса, сепак таа ужива да прави трансформации па погледнете неколку фотографии на кои сопругата на Саша Поповиќ изгледа непрепознатливо.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close