Кафе муабет

Сопругата на Милан Калиниќ проговори за неговото неверство- не крие, откри се за нивниот брак!

Тие се во хармоничен брак 16 години...

Сопругата на Милан Калиниќ, и во петтата деценија од животот изгледа заносно.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Имено Сандра не се експонира во јавност и не сака биде дел од јавниот живот на нејзиниот сопруг.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Сепак, некако јавноста секогаш ја интересираат деталите од врската со нејзиниот славен сопруг, а сите се прашуваат дали се е хармонично и совршено како што изгледа на прв поглед.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Со оглед на тоа што се во брак 16 години, а неодамна прославија годишнина, многумина се прашуваат кој е нивниот рецепт за долгогодишниот брак и дали имало тешки моменти.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Милан Калиниќ може слободно да каже дека е среќен човек бидејќи после деценија и пол брак тврди дека не би променил ниту една секунда помината со сопругата.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Сандра Калиниќ важи за убава и негувана жена. Милан призна дека бил крајно љубоморен.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

– Секако, би ми пречело некој да се обиде да ја премине границата на добро воспитување, но што не е во ред ако на убава жена реагира културно, како што, на крајот на краиштата, јас самиот го правам тоа. Тоа го сфаќам како комплимент. Мојата сопруга има четириесет години, заедно сме скоро дваесет години, а таа е, на сленг, „врвна риба“. Сандра е една од најженствените, најубавите жени во Белград. Каде и да се појавиме таа е или најубава или меѓу трите најатрактивни. Тоа може само да импресионира вистински маж, кој е сигурен во себе, а пред се оној кој ја сака својата сопруга.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

– Не „ѕверам“ наоколу, но сакам да гледам. Тоа го правам и пред Сандра. Впрочем, понекогаш коментираме заедно – откри во една прилика Милан.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

– Се додека тоа остане во границите на пристојноста – нормално е, но не е нормално да се правиме луди кога факт е дека некој ни го предизвикал вниманието. Тоа е лицемерно. Кога се правиме дека не забележуваме дека некој изгледа добро, тогаш се појавува причина за сомнеж.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Судејќи по зборовите на сопругата на Милан, имало тешки моменти, а актерот бил на мета на женски погледи:

фото инстаграм/Милан Калиниќ

-Ние двајца на почетокот бевме пријатели, па се забавувавме година и пол, по што решивме да успееме. Тој што вели дека немало тешки моменти во толку години брак, лаже затоа што тоа не е можно. Двете страни треба да поминат многу. Се разбира, жените се потолерантни, особено кога мажот е како мојот сопруг. Милан е постојано на мета, сака да дава комплименти и е опкружен со убави жени кои се мачат да бидат во негово друштво затоа што е забавен и шармантен – изјави Сандра за „Глорија“.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Сепак, љубовта меѓу двајцата продолжува и тие успешно ги надминуваат сите тешкотии.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Иако бракот на Милан Калиниќ долги години го опишуваа исклучиво со епитетите хармоничен, совршен, убав, хармоничен, еден во милион, необичен….

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Но неодамна медиумите ја шокираа јавноста со веста дека неговата сопруга Сандра го изневерува со сопственик на ноќен клуб.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Бројните епитети , кои се однесуваа на врската на актерот со неговата сопруга, паднаа во вода во очите на јавноста во тој момент, иако никој, со сигурност не можеше да каже дека неверството навистина се случило.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Во тие денови се веруваше дека многубројните шпекулации и страшни наслови на порталите ќе ја уништат заедницата на Калиниќ но и покрај лошите јазици и коментари, тоа не се случи. Милан и Сандра неодамна ја прославија 16-годишнината од бракот, па актерот се пофали на „Инстаграм“, а врз основа на неговите претходни изјави може да се заклучи дека споменатата кавга не е ниту прва ниту последна во неговиот брак.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

– Секако, имаше и многу тешки моменти, но поради убавите би ги повторил сите. Кој би рекол дека тоа го кажува некој кој секогаш тврдел дека бракот е „ненормален феномен“ … но истото го мислам и денес, но многу нешта научивме во бракот… Не шетаме голи по улиците затоа што нè научиле да не го правиме тоа, иако тоа било нормално за нашите далечни предци. Кога ќе го погледнете бракот од повеќе аспекти, доаѓате до заклучок дека тоа не е нешто што ни е блиско, особено на мажите. Да не бев таков каков што сум, пред се, да немам пријател во Сандра, одамна ќе се вратев на „машката природа“. Од друга страна, ние сме суштества со размислување, социјализирани, знаеме да ги доведеме во ред нашите инстинкти, па го правиме она што е во спротивност со исконските импулси. На почетокот, кога јас и Сандра „флертувавме“, не можев да знам каков човек е. Сега, кога поминаа многу години, среќен сум што до мене имам вистинска пријателка, одлична мајка на моите деца. Посебно сум изненаден од односот што го има со моето семејство. Имам чувство дека мајка ми ја сака Сандра повеќе од мене во моментов. Од друга страна, и јас одлично се согласувам со нејзиното семејство – изјави еднаш Милан, па ја откри тајната на својот 16-годишен и бурен брак.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

– Ме прашуваат во што е тајната. Еве во ова кога после 16 години уште вака се смее со тебе. Тоа е ТАЈНА – напиша тој под фотографијата објавена по повод годишнината.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close