Кафе муабет

Снежана Ѓуришиќ без шминка, со рзбушавена коса – нема да ја познаете во вакво издание!

И додека многу нејзини колеги не би се осмелиле на таков чекор, Снежана овој пат покажа дека нема проблем со тоа...

Пејачката Снежана Ѓуришиќ важи за некој кој држи до себе па ретко може да се види во јавноста во опуштена верзија.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ
Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Иако неодамна наполни 62 години, сепак се грижи за својот стил и физичкиот изглед. Сега таа реши да им покаже на своите следбеници на Инстаграм како изгледа и кога ќе се изгаснат светлата односно во сосема природно издание.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ
Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Имено, таа сподели фотографија на Инстаграм од фризерски салон каде позираше без шминка и со разбушавена коса. И додека многу нејзини колеги не би се осмелиле на таков чекор, Снежана овој пат покажа дека нема проблем со тоа.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Како и да е, Снежана со години е член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а како што неодамна рече, оваа година е сезоната беше една од подобрите.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ
Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ
Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

– Ризикувајќи да се однесувам нескромно, не сум изненадена што е така, затоа што „Ѕвездите на Гранд“ е најголемото музичко натпреварување на овие простори, кое роди генерации пејачи. Брендот е препознатлив, успехот е видлив и логично е момчињата и девојчињата да се одлучат за учество – рече Снежана.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ
Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ
Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ
Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Инаку пејачката привлекува големо внимание во јавноста со сегашниот љубовен живот во кој ужива со својот почитуван гинеколог и акушер, д-р Вања Милошевиќ.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Пејачката со години е во врска со Вања Милошевиќ, но ретко зборува за врската во јавноста. Таа истакна дека бракот и документите се сосема неважни, бидејќи тие уживаат во љубовта…

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

“Вања е позната личност во доменот на неговата професија, појавувајќи се во медиумите. Нашата врска е нешто што е приватно, каде одиме, одиме заедно, правиме договор. Сè функционира како што треба.” “Знаеме која е вредноста и што е важно.Бракот и документот е неважна, и двајцата размислуваме така. Јас бев во брак 36 години и кога го загубив сопругот мислев дека љубов никогаш повеќе нема да се случи. Фала му на Бога што се случи, уживавме во ова, формалностите се секундарни, не се важни “, рече Снежана.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Пејачката неодамна реши и да прокоментира за сите натписи, па ја откри вистинската за нивната врска.

На прашањето да ја опише нивната врска, таа одговори на следново:

– Тоа е мојата приватност. Јасно ми е дека и двајцата сме јавни личности, но има граници и нема да ги преминувам.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ
Foto: E-Stock

Дали планирате да стапите во брак?

– Ние сме возрасни, успешни луѓе, функционираме хармонично и мислам дека тоа е поважно од хартијата.

Неодамна беше коментирано дека некои од вашите колеги се љубоморни на вашата врска, па тие им кажаа на медиумите неколку лаги за вас двајца, имате ли коментар за овие контроверзни ситуации?

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

– Едноставно не коментирам. – кратко одговори пејачката.

„Зошто луѓето треба да упаѓаат во туѓ живот? Срамота е да се зборува на грд начин за некој што се однесува пристојно и не прави ништо лошо. Јас и Вања сме возрасни и уживаме во врска која никогаш не загрозува никого, а мојата пристојност, воспитание и верувања не ми дозволуваат да искажам нешто повеќе, ниту пак сакам “, изјави Снежана.

фото Мондо.рс
Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Во една прилика таа откри дека Вања и се допаднал бидејќи бил голем џентлмент, но ја освоил и со изгледот, а подоцна се родила и љубовта и сега нема никакви проблеми.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

– Во ниедна секунда не беше нападен, ни безобразен, ниту во нешто да претеруваше. Тој начин и пораки, тоа е вонсериски. Мислам дека тој е нешто најубаво, ова денес не е ништо, ова модерно додворување. Кај младите сега има проблеми со недостиг на комуникација, и затоа јас сум прибилигирана што на свои години доживеав некој така шмекерски и џентлемеснаки да ми се додворува и да ми се случи љубов, шо не е ни малку честа појава, истакна пејачката.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ
Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close