Кафе муабет

СЛОБОДАТА И ГОДИ: Ана Кокиќ никогаш не изгледала подобро- објави фотографии од нејзиниот кревет и го запали Инстаграм!

Посвети порака која замисли многумина...

Пејачката Ана Кокиќ направи вистински бум на социјалните мрежи кога објави провокативни фотографии од кревет.

фото инстаграм/Ана Кокиќ
фото инстаграм/Ана Кокиќ

Пејачката предизвика лавина коментари и доби низа комплименти за изгледот, а објави и порака која исто така привлече внимание.

фото инстаграм/Ана Кокиќ

– Одамна не слушам што зборуваат луѓето, само гледам што прават! Со зборовите можат да заведат и мамат, а со своите дела да се стават на местото што го заслужуваат! Чувајте ги луѓето кои ви го прават секој ден посебен и им посакуваат среќно патување на оние кои сакаат да бидат на друго место! Благодарна сум на сите што се тука и уште повеќе благодарна на оние што не се – напиша Ана во описот на фотографиите.

фото инстаграм/Ана Кокиќ

Ана Кокиќ, популарната пејачка, веќе подолго време е без партнер и, како вели ужива во својата слобода.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Неодамна призна дека многу настапува, а покрај деловните обврски се грижи и за двете ќерки кои ги доби од бракот со Никола Раѓан.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Таа додала дека на ќерките повеќе не им е интересно да одат на настапи со неа, иако тоа понекогаш навистина би го сакала.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Да сакаа да одат со мене, тоа би било одлично. Само се шегувам. Сега се во години кога претпочитаат да поминуваат време со своите пријатели, врсници, но претходните години каде што можев да ги носам ги носев. Сега имаат свои обврски, свои планови, па на мама сега и е малку досадно – вели Кокиќ на која и требаат само пет часа сон за да се одмори од напорен ден- вели пејачката која се опишува себеси како секоја обична жена домаќинка.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Кокиќ не крие дека презира одредени домашни работи, но барем има помош во тоа.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Сестра ми е задолжена за слатките, а јас се грижам за децата, куќата и работата. Јас правам сè сама. Секако, има некои работи што не ги сакам, а тоа е чистење на домот. Страшно ме нервира и потоа ме прави нервозна. Секогаш кога треба да го сторам тоа, не ми се допаѓа. Кој сака да чисти, најдосадната работа на светот? Поминуваш со правосмукалка, чистиш и по половина час повторно има трошки – вели пејачката и истакнува дека е вешта во готвењето.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Кога готвам нешто, чинијата се празни веднаш. Па тоа кажува како готвам. Постарите жени велат, никогаш не откривајте што знаете да правите за да не го правите тоа постојано.
Пејачката веќе подолго време е без партнер и, како што вели, поради тоа се чувствува подобро, но сака комплименти од двата пола.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Не ми се допаѓаат комплиментите од мажи толку колку оние од жените. Затоа што кога маж ти дава комплимент, стануваш жена, а кога жена ти дава комплимент, стануваш нешто што и таа жена би сакала да биде, пример, идол, а тоа е нешто многу поубаво – Заклучува Ана за Блиц.

фото инстаграм/Ана Кокиќ
фото инстаграм/Ана Кокиќ
фото инстаграм/Ана Кокиќ
фото Инстаграм/ Aна Кокиќ
фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close