MAMA

Следниот период ни носи многу можности: ГОЛЕМА астро прогноза – еве што се го очекува секој знак до крајот на 2020 година!

Следниот период ни носи многу можности, а на нас е да ги искористиме

Следниот период ни носи многу можности, а на нас е да ги искористиме. Каква ќе биде годината зависи зависи исклучиво од нас и од потезите што ги правиме

Периодот до крајот на годината ќе биде многу интензивен астролошки и енергично.Меркур е во ретроградна фаза до 12,7. во Рак и повторно од 14.10. до 3.11. во Вага. Сè што е скриено под тепих, би можело да излезе на виделина. Транзитот на Марс од знакот на Овен, кој ќе трае до 6.1. 2021 година носи време на акција и брзина. Знаците што најмногу ќе бидат погодени од промените се Овен, Рак, Вага и Јарец.

Меркур е во ретроградна фаза до 12 јули во Рак и од 14 октомври до 3 ноември во Вага. За време на овие периоди, сметајте на потешкотии во комуникацијата. Овие се исто така многу важни денови за набљудување на она што се случува во вашиот живот. Сè што е скриено под тепих, би можело да излезе на виделина. И да се вратиме на некои минати искуства, во нешто за кое мислевте дека оставивте, ќе ви дадат корисни информации за тоа дали има нешто друго корисно и паметно за вас.

Важно е да се спомене долгорочниот транзит на Марс со знакот на Овен, кој ќе трае до 6 јануари 2021 година. Тоа е време на определување, дејствување, брзина и иницијатива.

Овен

Љубов:

Како ќе се развие вашата љубовна приказна најмногу зависи од тоа во каква состојба сте. Ако сте во лош брак или врска што не ве задоволува, лесно е кризата да се продлабочи и да ве поттикне да донесувате одлуки во втората половина на годината што ќе биде клучно за вашата иднина. Нестабилните и нездрави врски ќе биде тешко да се преживеат оваа година, но тоа ќе ви биде само билет за подобар живот, затоа не тагувајте предолго ако оставите зад себе врската која ве трошеше енергично, затоа што ве чека нешто подобро. Во здравите односи, важно е да се најде рамнотежа помеѓу приватниот и деловниот живот. Најдете време за семејството и најблиските.

Бик

Љубов:

Пред вас е период на реновирање на вашиот љубовен живот и вашите врски. Уран е во вашиот знак и со него се движите граници, доживувате нови искуства. Сè е невообичаено, мало и неочекувано, па може да има ненадејни разделби, но и спојувања. Јупитер во Јарец ветува повеќе среќни можности. Слободните би можеле да најдат среќа во друг град или со личност која многу патува или е странец. Ќе има поголем оптимизам за оние кои се во брак и во врска. Вие ќе можете појасно да ги видите предностите на вашата врска, а недостатоците нема да бидат толку изразени. За некои, периодот би можел да донесе друг брак, односно запознавање и врска со личност што би можело да заврши во сериозна врска или брак. Но, Уран во вашиот знак бара слобода и ослободување, така што некои разделби ќе бидат неизбежни, без разлика дали тоа е љубов, пријателство или семејство. Ќе ја донесете одлуката нагло, и токму ова разделување може да ви донесе нови можности за реализација на љубовно задоволство. Ако барате флерт, возбуда, започнете да барате такво искуство во јули.

Работа и пари:

Околностите во вашиот деловен живот ќе се подобрат и  ќе ги искористите можностите што ви доаѓаат. Без разлика дали барате промена, подобра работа или размислувате да заминете во странство – ова е вашата година. Постојат добри аспекти за учење, образование, професионален развој. Инвестирање во знаење или преквалификација може да отвори нови врати за вас во иднина. Важно е да не застанете и да не чекате нешто да се промени самостојно. Започнете со работи, одете во потрага по подобар статус, подобра работа, повисок приход. Ако направите работа што ве задоволува, можете да напредувате, односно да добиете одредена заслуга или признание за добро завршена работа.

Близнаци

Љубов:

Вашиот љубовен живот би можел да помине низ фаза на трансформација. Она што досега беше може да се промени. Тоа е како да дојдете до моментот кога нема враќање назад и сфаќате дека е неопходно да се донесе одлука. Парите и врската со вашиот партнер ќе бидат многу испреплетени, на начин на кој ќе мора да постигнете договор таму. Ова е исто така период во кој би можеле да ја прекинете врската или да станете во тајна врска. Самохраните луѓе ќе бидат почесто од вообичаеното „пренесен“ од зафатени додворувачи, а вие би можеле да паднете по шармот на таквата личност. Вие се соочувате со многу интензивен период на љубовта и ако сте свесни за недостатоците на вашата врска, време е да ја прифатите работата и да работите заедно за да го направите вашиот брак или врската.

Работа и пари:

Парите и имотот ќе бидат некои од поважните теми. Но, не станува збор само за парите што ги заработувате, туку и за ресурсите на другите луѓе, односно за наследството, имотот, парите од партнерите и членовите на семејството. Се чини дека барате нешто или очекувате нешто од другите – некаква поддршка, помош. Многумина би можеле да успеат во ова, особено ако во договор со членовите на семејството се вклучат во некои поголеми финансиски трансакции или продажба. Ако барате дополнителна работа или нов извор на приход, внимавајте на можностите што ќе ви дојдат во текот на јули и август.

Рак

Љубов:

Судејќи според планетарните влијанија, пред вас е период на одлучување. Каква одлука е во среда, најмногу зависи од состојбата во која се наоѓате во моментот. Лошите односи нема да преживеат. Оставате сè што ве оптеретува или задушува. Точно е дека некои околности  ќе бидат под притисок, но ќе биде неизбежно дека конечно ќе ставите крај на некои врски кои веќе долго време ја изгубиле вашата вредност и немаат перспектива во иднина. Многу е важно да се заштитите од луѓе што ве исцрпуваат и ви ја украдат енергијата.Можеби само ново познаник ќе ви овозможи да ја напуштите врската што ви претставува товар, или новата работа или подобар квалитет на живот ќе ве оддалечат од местата што ве исполнуваат со тага и грижа. Време е да се пуштиме и да се ослободиме од старите навики, стравови и несигурности. Време е да се разбудите и да сфатите дека ќе дојде подобро утре, само треба да си дозволите тоа.Летото, претежно август, предизвикува страст и привлечност кон личноста која ќе ве победи со својата самодоверба.

Работа и пари:

Понекогаш ќе ви биде тешко да балансирате помеѓу барањата на приватниот и деловниот живот. Ве очекуваат поголеми одговорности и некои нови работни места што нема да ви остават многу слободно време. Помислете на тоа како конечно решение за некои проблеми од минатото и патот кон нова и поперспективна иднина. Научете да поставите приоритети и да останете подалеку од луѓето кои ви одземаат време и енергија за она што е важно за вас.

Лав

Љубов:

Пред вас е љубовно турбулентен период, време на нови можности и големи чекори напред. Интересно е и колку ќе биде испреплетено вашиот приватен и деловен живот. Лесно можно да се започне бизнис со партнер или да се влезе во нови инвестиции од приватна или деловна природа. Ќе мора да се препуштите и да одите од ден на ден и да одлучите според околностите што ќе ви се отворат на патот. Ако сте сами, можно е да ви се допадне личноста со која работите или да стапи во врска со личност која е многу посветена на работата и кариерата, така што нема да остане многу време за приватниот живот. Ве чека многу убаво лето, а особено возбудливо ќе бидат јули и август, кои ќе предизвикаат страсти.

Работа и пари:

Обидете се да најдете поздрава рамнотежа помеѓу работата и одморот. Имено, пред вас е време на нови деловни проекти и обврски кои ќе бидат во пораст. Затоа, ќе биде важно да се биде добро организиран и да се постават приоритети. Може да има некои промени во работата што ја работите моментално, главно во описот на работното место или во кадровската структура на компанијата во која сте вработени. Некои од вас ќе бидат охрабрени и ќе тргнат на патот на приватното претприемништво. Инвестирањето во недвижнини е многу актуелно и таквите зделки може да ви донесат значителен финансиски профит во иднина. Доколку склучувате деловни партнерства, обезбедете го легално тој бизнис.

Девица

Љубов:

Влегувате во ерата на повторното раѓање, кога се зголемуваат можностите за постигнување подобар и посреќен љубовен живот. Заштитени сте од Јупитер што ќе го збогати вашиот социјален живот. Може да излезете повеќе, да уживате, да запознаете нови луѓе, а вечерните забави и прослави ќе бидат важни места за интересни состаноци. Можете да започнете нова врска, да се за заљубите, но и да се реализирате како родител. Лесно е можно да се привлече личност помлада од вас и која ќе ве разбуди. Ќе имате впечаток дека сте повторно родени, дека уживате како што не сте долго време. Не е исклучено некој од минатото да се врати во вашиот живот, односно дека ќе ја обновите врската од младоста или со лицето со кое ги прекинавте сите контакти пред неколку години.

Работа и пари:

Деловните можности ќе се подобрат, како и финансиската состојба. Се отвораат нови можности за решавање и стабилизирање на постоењето. Среќата ќе ве следи, затоа обрнете повеќе внимание на наградните игри. Ќе имате поголема самодоверба во себе. Доаѓаат награди за минато работење и работа. Интересно е што вашата работа нема да ве мачи толку многу, односно ќе ви остави доволно време за она што ќе ви биде најважно – а тоа е loveубовта и добро време. Парите ќе влезат во вашиот живот многу полесно. Доаѓаат нови деловни одговорности кои ќе бараат поголема посветеност на работата, а напорот ќе се исплати во текот на следните години.

Вага

Љубов:

Ова може да биде еден од оние периоди во животот каде што решавате сметки, каде одлучувате што и како да одите понатаму. Веројатно веќе забележавте дека некои луѓе го напуштиле вашиот живот и дека вашиот приватен живот многу се променил. Ако сте во долгорочен однос или брак, може да има поголеми проблеми или кризи што ќе ја оштетат довербата. Можеби дури и се согласивте на помалку отколку што заслужувавте или сте биле во врска со личност која не можеше да ви го даде она што ви требаше. Сега имате 6 месеци многу интензивни и турбулентни љубовни искуства кои не само што ќе дадат ново знаење, туку и можеби нова љубовна приказна која ќе ве оддалечи од минатото и постојано ќе се враќате назад. Можеби таа нова личност не влезе во вашиот живот да остане таму, туку само да ви помогне да се оддалечите од врската каде што исчезна љубовта и интимноста. Ако сте сами, одвојте време на истражување, сè додека не ја пронајдете личноста што ќе можете да ја кажете – тоа е вистинското!

Работа и пари:

Обидете се да истраете бидејќи по оваа година, сè ќе започне да се подобрува. Сатурн и Плутон во Јарец веќе долго време ја тестираат вашата издржливост. Веројатно имало некои проблеми на работа и во семејниот живот, и сега е време да се повлече линијата, да заземете став и да донесете конечна одлука. Ќе сфатите дека околностите на работа можеби ви стануваат потешки за да издржите, така што или ќе се обидете да направите нешто приватно или да се фрлите во потрага по нова работа. Колку повеќе ќе помине годината, толку повеќе ќе бидете свесни дека завршувате еден деловен циклус и дека е време за нешто сосема ново.

Скорпија

Љубов:

Според сите астролошки параметри, периодот треба да биде успешен и продуктивен за вас во сите области на животот. Низ љубовниот живот добивате поголемо задоволство, но и нови можности. Исто така е можно да се најдете во сериозно искушение, односно да бидете привлечени од личност која е сосема различна од вашиот идеален вид партнер, и тоа ќе биде многу интригантно и возбудливо за вас. Прашањето е колку ќе можете да одржите верност, но ако навистина го сакате партнерот, сигурно е дека ќе донесете добра одлука. Сега можете да ги зајакнете односите со луѓето за кои се грижите и да донесете нова содржина во вашата врска или брак, можеби дури и да започнете живот заедно со некој близок.

Работа и пари:

Пред вас е многу плоден период. Работите многу, но напорот што го вложувате во бизнисот ќе се исплати многу пати одново. Доста е нагласено полето на работни места со скратено работно време, патувања, како и работа и соработка со медиумите и образовните институции. Имате многу да понудите на другите, така да работите на лична промоција, да ги ширите и разменувате своите идеи, да пишувате, да студирате, да посетувате предавања и едукации што можат да го збогатат вашето знаење. Одличен крај на годината. Ќе сфатите колку вреди вашата работа и колку корисни знаења сте стекнале во изминатите две години.

Стрелец

Љубов:

Време е да го примените она што го научивте. Можеби ставивте крај на една врска и започнавте нова, а можеби сфативте и што сфаќате во постоечка врска и колку е важна за вас. Што и да е, влегувате во ренесанса. Како да не дозволувате ништо повеќе да ве извади.Август може да биде еден од поемотивно возбудливите месеци во годината. Ќе се чувствувате во заљубено, ќе бидете полни со сила и свесни за сопствената привлечност. Последниот месец од годината ќе ве збогати со среќа и едно одлично исполнување што го посакувате долго време.

Работа и пари:

Вие се соочувате со период на големи деловни и финансиски достигнувања. Колку од сите овие можности што ги искористувате зависи од вас. Вашата финансиска структура се менува бидејќи може да има повеќе инвестиции во домот или бизнисот, но не плашете се за иднината. Можноста за поголема и подобра заработка ќе биде повеќе отколку што можете да замислите, особено ако верувате во себе и во своите способности. Може да ви биде промовиран или бонус за добро деловно дело. Вашето знаење и вашите способности сега се вреднуваат, но не чекајте за потврда, борете се за она што сметате дека ви припаѓа и што заслужувате.

Јарец

Љубов:

Јупитер, Сатурн и Плутон во вашиот знак ве креваат на нозе и длабоко менуваат многу околности во животот, дури и љубовни. Нема повеќе лоши компромиси и ако се откажете од себе си во врска и го запоставите она што е важно за вас, ќе се појави фрустрација. Некои луѓе се веќе исчезнати од вашиот живот, некои можеби ќе ги снема, но нивното заминување ќе создаде простор за да создадат нешто ново. И Јупитер ќе ви помогне во тоа. Значи, ако сте осамени или сонувате за врска и личност која ќе ве разбуди, тогаш прво активирајте се и започнете со „лов“.

Работа и пари:

Сметајте на фактот дека ќе мора да работите напорно и дека без напор и посветеност нема да можете да го постигнете тоа што сте зацртале. Амбициите ќе растат, ќе сакате повеќе од она што го имате моментално, а некои може да го препознаат во вас лицето што им е потребно во нивниот тим. Значи, ако не сте задоволни од вашата работа, побарајте нова. Ако размислувате да започнете свој бизнис, направете го тој чекор.

Водолија

Љубов:

Три планети, Јупитер, Сатурн и Плутон „зад грб“, во знак на Јарец на некој начин ќе го подготват теренот за она што ќе влезе само во вашиот живот во 2021 година. Затоа, искористете го периодот за да направите ретроспектива на вашиот љубовен живот, да ги реализирате вашите стравови и несигурности кои ве спречуваат да живеете подобар љубовен живот. Ова е време кога можете да доведете нешто до крај, односно јасно да разберете што сакате и што не сакате во вашиот приватен простор. Некои тајни, како и сè што е потиснето и скриено, ќе излезат на површина, па ако се вклучите во тајна или забранета врска, нема да можете долго да ја скриете. Повремено, ќе бидете збунети од околностите во вашиот љубовен живот. Само кога ќе решите или изберете нешто, ќе се случи нешто што ќе ве натера да се запрашате дали навистина е тоа што сакате.

Работа и пари:

Имате зголемена потреба да се оддалечите од барањето работни места, премногу одговорноста и да направите нешто посмирено, работа што ќе ви остави повеќе време за приватниот живот. Ова исто така може да биде време да се преселите во друга земја, доколку имате такви планови, како и да работите што им помагате на другите луѓе на некој начин. Ќе се појават нови идеи за тоа каде се гледате себеси во блиска иднина, а Јупитер во 12-та куќа се чини дека ве штити од проблеми и ви го покажува патот.Слушајте ја вашата интуиција и не правете го тоа што ќе ви го кажат другите, но она што мислите дека е добро за вас.

Риба

Љубов:

Ќе има многу помалку неизвесност и двосмисленост. Планетите ќе го збогатат вашиот социјален живот, но и ќе ве променат. Луѓето кои не ви се добри, како и врските кои биле лоши, едноставно ќе исчезнат од вашиот живот. Она што долго чекавте, сега може да се оствари. Вашите соништа стануваат реалност. Ќе имате многу додворувачи, а нова љубовта би можела да започне како пријателство. Можеби ве интересира личност која е успешна во нивниот бизнис или некој кој е значително помлад или постар од вас.

Работа и пари:

Деловните околности ќе се подобрат, вашите деловни можности ќе се прошират. Со помош на пријатели и луѓе кои веруваат во вас и вашите способности, ќе напредувате повеќе отколку што можете дури и да замислите. Сега ништо не стои на ваш начин, дури ни вашите сопствени стравови. Вие сте свесни за вашите деловни вредности и можете да постигнете многу. Покрај тоа, ова е време да се прошири мрежата на деловни контакти. Може да имате корист од деловно вмрежување, од здружување со луѓе кои имаат исти или слични цели како вас. Од јули до крајот на годината, ќе имате зголемена активност за работа и ќе забележите колку се случува на полето на финансиите.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close