MAMA

Следи период на неочекувани пресврти. Подгответе се Марс носи нови изненадувања за секој знак

Марс ја започнува ретроградната прошетка: Еве како ќе се одрази на вашиот хороскопски знак

Марс ја започнува ретроградната прошетка: Еве како ќе се одрази на вашиот хороскопски знак.

До 13 ноември бидете подготвени за неочекувани пресврти, од кои многу нема да ви се допаднат

Од 9 септември до 13 ноември, планетата Марс ќе се движи ретроградно, што ќе донесе неповолни настани во љбовниот живот, во деловниот план и во областа на здравјето со сите знаци на Зодијакот.

– Марс владее со нивото на енергија и влијае на тоа какви активности ќе преземеме – вели Николас Ајула, астролог, чии предвидувања слепо веруваат од холивудските sвезди – За време на ретроградниот тек на оваа планета, енергијата е ограничена, па немојте да се изненадите што сите ваши фрустрација, гнев и насилни реакции поради изневерени очекувања.

Марс создава предизвикувачки плоштад со Сатурн, планета на напорна работа и дисциплина, така што ќе мора да се бориме против дополнителни ограничувања и бавен напредок. На глобално ниво, оваа позиција на Марс може да разгори конфликти и протести, но и ширење на инфекции, кои во време кога со светот управува пандемија на коронарна вируси, не звучи воопшто охрабрувачки.

Познатиот астролог исто така дава предвидувања за секој знак на Зодијакот поединечно.

Овен

Ретроградниот Марс може да ви ја одземе енергијата, па можно е да се чувствувате уморни и да бидете како надуен балон. Ќе бидете фрустрирани од слабите деловни резултати, но не дозволувајте тоа да влијае на вашето расположение. Ви се закануваат ненадејни изливи на гнев. Ослободете се од лошата енергија преку физичка активност. Боксот може да ви помогне да се ослободите од незадоволството.

Бик

Ќе бидете збунети и нема да знаете како треба да се позиционирате во деловни и емотивни врски. Сега е време реално да видите што ве мачи и да се ослободите од луѓето и верувањата што се деструктивни за вас. Ќе напредувате ако се свртите кон духовната страна на вашата личност.

Близнаци

Старите рани и несогласувања во овој период доаѓаат до израз, особено во пријателските односи. Ве чека во тимска работа, но треба да покажете поголема наметливост и емпатија.

Рак

Чекор напред, два чекори наназад – ова е најкраткиот начин да се опише периодот што ве чека во деловната активност. Избегнувајте несогласувања со претпоставените и колегите и не дозволувајте да бидете вклучени во интриги на приватно ниво.

Лав

Опсесијата со деталите ве спречува да ја погледнете поголемата слика и затоа да процените што е најдобро да се направи за да се напредува на работа. Сега е добро време да стекнете нови вештини и знаења, бидејќи ќе ви бидат потребни во блиска иднина. За многу лавови следат промена на работното место.

Девица

Ве очекуваат намалени приходи или зголемени трошоци, што ќе ве принуди до одреден степен да го промените воспоставениот ритам на трошење пари. Не очекувајте помош од другите за да не бидете разочарани. Време е отворено да разговарате со вашиот партнер и да ги решите насобраните проблеми во љубовната врска што во претходниот период ја „турнавте под тепих“

Вага

Навикнати сте да се расправате и да мрчите со цел да ги „истерате своите“ во љубовните врски, но во овој период нема да успеете. Вашиот партнер е толку огорчен од вашето однесување што ќе ве донесе пред готовиот чин – или ќе ја „испуштите топката“ и ќе се согласите на договорот или ќе останете сами.

Шкорпија

Вашата лична енергија може да варира, затоа е неопходно да го слушате вашето тело и да постапувате во согласност со пораките што ви ги испраќа. Ова е добар период за воведување здрави навики во исхраната, особено ако сте биле хедонисти во претходните месеци и истовремено сте ја занемариле важноста на редовната физичка активност.

Стрелец

Немојте да се изненадите ако старата љубов влезе во вашиот живот – ќе сакате да ја обновите романсата, иако ќе бидете свесни дека нема да трае.

Сепак, не лишувајте се од мали задоволства и радости што можат да ви дадат ветер во грб за да заблескате во другите сегменти од животот. Си поставувате премногу обврски, иако сте свесни дека нема да можете да ги исполните, но затоа немате грижа на совест.

Јарец

Бидете трпеливи и систематски, бидејќи она што го градите на полето на работа во овој период може да ја трасира вашата иднина. Ве очекуваат тешки семејни разговори и решавање проблеми од минатото. Наместо да бидете пасивно-агресивни, пристапувајте дипломатски и разговарајте со чист ум.

Водолија

Вашите идеи и планови се несовесни, затоа трошењето енергија е неизбежно. Пред да одлучите да направите нешто, добро проценете дали акцијата вреди да се трудите.

Риба

Грижете се за вашите финансии и одложете ги сите големи инвестиции додека Марс не го заврши ретроградниот циклус. Склони сте на импулсивно трошење, купувате работи што никогаш нема да ви бидат потребни, а потоа станувате нервозни и барате утеха во храната.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close